Bartosz Bednorz przedłużył kontrakt z Zenitem Kazań

Bartosz Bednorz do Zenitu Kazań przeniósł się przed rozpoczęciem rozgrywek 2020/2021, a jak poinformowali włodarze klubu Polak pozostanie w zespole na rozgrywki 2022/2023. Celem rosyjskiego klubu jest walka o najwyższe trofea na krajowych oraz międzynarodowych parkietach.

Przyjmujący pierwsze doświadczenia na siatkarskich parkietach zbierał w PlusLidze, reprezentując takiego kluby jak AZS Częstochowa, Indykpol AZS Olsztyn czy PGE Skra Bełchatów, z którą wywalczył złoty oraz srebrny medal Mistrzostw Polski. Natomiast po dobrych sezonach w Polsce Bartosz Bednorz przeniósł się do włoskiej drużyny z Modeny, sięgając z nią po Superpuchar Włoch. W Serie A przyjmujący stale rozwijał swoje umiejętności będąc jednym z liderów zespołu, co skutkowało, że w 2020 roku Bartosz Bednorz przeniósł się do Rosji, gdzie reprezentuje barwy Zenitu Kazań. Na rosyjskich parkietach Polak miał słabsze i lepsze momenty, a w sezonie 2021/2022 jest trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem Zenitu Kazań. Bartosz Bednorz, jak do tej pory, wystąpił w dwunastu meczach i do dorobku drużyny dołożył sto czterdzieści punktów oraz 47% procent pozytywnego przyjęcia. Media już kilka tygodni temu zaczęły spekulować o przyszłości przyjmującego, jednak jak się okazało, włodarze Zenitu Kazań zdecydowali się na zaproponowanie przedłużenia umowy, a Bartosz Bednorz z tej oferty skorzystał i pozostanie w Rosji na kolejne rozgrywki.

Obecnie Zenit Kazań rywalizuje na dwóch polach – w rosyjskiej Superlidze zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli mając na swoim koncie piętnaście wygranych spotkań. Dodatkowo w ostatnich dniach drużyna wywalczyła awans do półfinału Pucharu CEV.

Źródło: sport.business-gazeta.ru/opracowanie własne