Karol Urbanowicz zostaje w Treflu Gdańsk

W Treflu Gdańsk, na kolejny rok, pozostanie Karol Urbanowicz. Środkowy jest wychowankiem klubu, a nowa umowa została podpisana na sezon 2022/2023 z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Karol Urbanowicz pochodzi z Gdańska, gdzie najpierw grał w zespole UKS „Suchanik” Gdańsk, by ostatecznie dołączyć do młodzieżowych drużyn Trefla Gdańsk. Pierwszy medal w rywalizacji kadetów środkowy wywalczył w sezonie 2016/2017, kiedy jego drużyna zdobyła wicemistrzostwo Polski. Ponadto od 2017 roku Karol Urbanowicz uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W rozgrywkach młodzieżowych siatkarz sięgnął jeszcze po srebrny medal w kategorii kadetów oraz mistrzostwo Polski i brązowy krążek w kategorii juniorów. Dobra postawa młodego siatkarza została doceniona przez trenerów reprezentacji Polski i w 2017 roku wraz z kadrą U17 zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, a rok później sięgnął po złoto w tych rozgrywkach. Z kolei w 2021 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata U21. W międzyczasie, bo w 2019 roku, Karol Urbanowicz dołączył do seniorskiej drużyny Trefla Gdańsk, wiążąc się z klubem trzyletnim kontraktem. Jak poinformowali włodarze Gdańskich Lwów młody siatkarz pozostanie w zespole, ponieważ przedłużył swoją umowę o kolejny rok z możliwością przedłużenia do końca sezonu 2023/2024. „Bardzo mi zależało na tym, żeby Karol został w Gdańsku. W naszych strukturach grał w zespołach kadetów i juniorów, a teraz się rozwija w drużynie seniorskiej. Mimo młodego wieku to bardzo dojrzały zawodnik, który wie dokąd zmierza. Jestem przekonany, że jego pracowitość i wytrwałość zaowocują wieloma sukcesami” – mówi Dariusz Gadomski.

Środkowy początkowo na plusligowych parkietach pojawiał się tylko na krótkie zmiany zadaniowe, ale z czasem zaczął otrzymywać szansę na dłuższą grę. W sezonie 2021/2022, ze względu na kontuzję Pablo Crera, Karol Urbanowicz stał się podstawowym zawodnikiem Trefla Gdańsk i w ostatnim czasie zdobył dwie statuetki MVP. „Wychowałem się w tym mieście, wychowałem się w tym klubie, świetnie znam otoczenie. Trefl jest bardzo dobrze zbudowanym klubem, od zawodników po sztab, a przy tym jest tutaj świetna organizacja. Te wszystkie czynniki wpłynęły na moją decyzję, by podpisać nowy kontrakt. Chcę jak najwięcej grać, rozwijać się, a czuję, że właśnie w Gdańsku z roku na rok podnoszę swoje umiejętności. Mam nadzieję, że tak będzie dalej i przyszły sezon będzie owocny” – dodaje Karol Urbanowicz.

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne