Polacy na światowych parkietach: Przekładane mecze we Włoszech i w Japonii. Kolejne zwycięstwo Zenitu Kazań

Kolejna fala pandemii wirusa SRAS-CoV-2 odczuwalna jest również w innych krajach –  we Włoszech nie zagrał zespół Wilfredo Leona, który miał mierzyć się z Gas Sales Bluenergy Piacenza. Natomiast w Japonii nie został rozegrany mecz pomiędzy Pnasonic Panthers a Wolfdogs Nagoya. Natomiast z kolejnego zwycięstwa cieszył się Bartosz Bednorz.

Z kolejnego zwycięstwa cieszą się zawodnicy Zenitu Kazań, którzy w trzech setach pokonali Yenisei Krasnoyarsk. Gospodarze od pierwszych piłek narzucili swój rytm gry, a pojedyncze akcje po stronie rywali nie były wystarczające. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Bartosz Bednorz, a trzysetowe zwycięstwo umocniło Zenit Kazań na pozycji lidera rozgrywek.

Zenit Kazań – Yenisei Krasnoyarsk 3:0 (25:11; 25:16; 25:17)

We włoskiej Serie A2 Cave Del Sole Lagonegro na wyjeździe pokonał Conad Regio Emilia. Spotkanie miało fragmentami wyrównany przebieg, jednak ostatecznie gospodarze zdołali wygrać tylko premierową odsłonę. Kluczowa mogła okazać się gra blokiem, gdzie Cave Del Sole Lagonegro zdobyło aż czternaście punktów, a gospodarze tylko pięć. Aleksander Maziarz po raz kolejny otrzymał szansę na grę i dla swojej drużyny zdobył trzy punkty blokiem oraz dołożył cztery „oczka” atakiem.

Conad Regio Emilia – Cave Del Sole Lagonegro 1:3 (26:24; 21:25; 19:25; 23:25)

Drużyna Shedirpharma Massa Lubrense w kolejnym meczu Serie A3 pokonała we własnej hali Leo Shoes Casarano. Pierwsze dwa sety rozstrzygały się w końcówkach, gdzie najpierw minimalnie lepsi okazali się gospodarze, a w drugim secie lepiej poradzili sobie zawodnicy z Casarano. Jednak w trzeciej i czwartej partii Shedirpharma Massa Lubrense szybko narzuciła swój rytm gry i zamknęła to spotkanie z kompletem punktów. Dominik Żukowski nie zagrał w tym meczu.

Shedirpharma Massa Lubrense – Leo Shoes Casarano 3:1 (29:27; 24:26; 25:20; 25:16)

Zaglądamy również do ligi czeskiej, gdzie zespół VK ČEZ Karlovarsko potrzebował trzech setów by pokonać SKV Usti nad Labem. Mecz miał niezwykle wyrównany przebieg, a przede wszystkim widoczne było to w dwóch setach, gdzie zespoły grały punkt za punkt, natomiast w trzeciej odsłonie gospodarze szybko zaczęli budować zaliczkę i pewnie zakończyli mecz zwycięstwem. Łukasz Wiese skończył dziesięć ataków, a także dołożył dwa punkty z pola zagrywki.

 VK ČEZ Karlovarsko – SKV Usti nad Labem 3:0 (31:29; 26:24; 25:19)

W lidze tureckiej NEW Kiziltepe Sports, z Michałem Filipem w składzie, uległo Glatasaray HDI Sigorta. Również ten mecz zakończył się w czterech setach, jednak gospodarze tylko w trzeciej partii, którą wygrali w końcówce, postawili rywalom wyrównane warunki i pewnie wykorzystywali swoje szanse. W pozostałych setach zespół z Sigorty nie tracił koncentracji, co pozwoliło na kolejne zwycięstwo. Michał Filip z trzydziestu sześciu prób skończył osiemnaście ataków oraz dołożył dwa bloki.

NEW Kiziltepe Sports – Glatasaray HDI Sigorta 1:3 (21:25; 18:25; 25:23; 18:25)

W lidze belgijskiej Lidemans Aalst potrzebował trzech setów by we własnej hali pokonać Knack Roeselare, mimo ogromnej walki ze strony przyjezdnych gospodarze nie tracili swojego rytmu wypracowując przewagę przede wszystkim  w ataku – 52% skuteczności przy 40% skończonych piłek rywali. Kolejny dobry występ zanotował również Kamil Droszyński.

Lindemans Aalst – Knack Roeselare 3:0 (25:18; 28:26; 25:23)

Źródło: volleyservice.ru/ legavolley.it/ euromillionsvolleyleague.be/ cvf.cz/ tvf.org.tr/vleague.jp/ opracowanie własne