Mecz z Lokomotivem Novosybirsk odwołany

Włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle poinformowali o przełożeniu meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów, gdzie kędzierzynianie mieli podejmować Lokomotiv Nowosybirsk na 12 lutego. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 26 stycznia, jednak ze względu na podejrzenie wystąpienia zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w polskim zespole mecz został przełożony.

Jak poinformował kędzierzyński klub po spotkaniu w Warszawie, które zostało rozegrane 22 stycznia część zawodników zaczęła zgłaszać gorsze samopoczucie, co spowodowało, że w kolejnych dniach wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego byli poddawani regularnym testom antygenowym. „Po spotkaniu PlusLigi w Warszawie ze względu na to, że kilku zawodników zgłosiło złe samopoczucie prewencyjnie wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego regularnie od 23 stycznia byli poddawani testom (wykonywano testy antygenowe) na obecność wirusa SARS-CoV-2. W wyniku przeprowadzanych testów pozytywne wyniki uzyskała znaczna część członków Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle” – informuje w oficjalnym komunikacie klub z Kędzierzyna-Koźla. Ze względu na planowany mecz Ligi Mistrzów, pozostając w rytmie treningowym, w dniu 25 stycznia, cały zespół został poddany testom RT-PCR, które są dokładniejsze, i obecnie oczekuje na wyniki przeprowadzonych badań.

Jednocześnie włodarze klubu w porozumieniu z Lokomotivem Novosybirsk oraz Europejską Federacją Siatkówki ustalili, że planowany mecz między tymi zespołami zostanie przełożony na 12 lutego i rozegrany w Rosji. „Jedynym z rozwiązań, pozwalającym uniknąć walkowera ze strony Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, było porozumienie, ustalające, że mecz odbędzie się w Rosji. Drużyna Lokomotivu Novosibirsk wraca do Rosji, Europejskiej Federacji Siatkówki dziękujemy za zrozumienie sytuacji, a naszym rywalom za postawę fair-play” – czytamy w dalszej części komunikatu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klub pozostaje również w stałym kontakcie z właściwą stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz Polską Ligą Siatkówki, a decyzje o ewentualnych zmianach w terminarzu krajowych rozgrywek będą podejmowane na bieżąco.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne