LM: Jastrzębski Węgiel z kolejnym zwycięstwem

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel podejmował we własnej hali Knack Roeselare. Spotkanie zakończyło się trzysetowym zwycięstwem gospodarzy. Przyjezdni właściwie tylko w trzecim secie postawili rywalom trudne warunki, tym samym jastrzębianie do turniejowej tabeli dopisują komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od błędów po stronie przyjezdnych (1:0), jednak w kolejnych akcjach gra toczyła się już cios za cios, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (4:4). Obie drużyny pewnie wykorzystywały swoje ataki, przez co kibice mogli obserwować emocjonujący pojedynek (10:10). Z drugiej linii piłkę w boisku rywali umieścił Mathijs Desmet (15:14), a kilka chwil później na skrzydle zameldował się natomiast Tomasz Fornal (18:17). W końcówce jastrzębianie zaczęli budować prowadzenie (20:18), kilka akcji później zawodnicy Knack Roeselare punktowali jeszcze blokiem (21:22), jednak dobra gra Jakuba Macyry dała gospodarzom piłkę setową, którą wykorzystał Trevor Clevenot (25:21).

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla mistrzów Polski (3:1), a w kolejnych fragmentach dobrze na skrzydle radził sobie Jan Hadrava (6:3). Zawodnicy Knack Roeselare po raz kolejny dobrze zagrali blokiem (5:6), lecz również jastrzębianie dobrze radzili sobie w tym elemencie (8:5). Na przestrzeni kolejnych akcji gospodarze utrzymywali prowadzenie (15:11). Jednak przyjezdni nie tracili motywacji i cierpliwie odrabiali straty (17:17). W końcówce na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (20:20), lecz dobra gra Jana Hadravy w polu zagrywki pozwoliła odwrócić wynik i zamknąć seta na korzyść miejscowej drużyny (25:21).


Trzecia partia ponownie rozpoczęła się od wyrównanego fragmentu gry (6:6), a na środku siatki dobrze spisywał się Jakub Macyra (10:10). Natomiast po stronie przyjezdnych ciężar gry na swoje barki brał Mathijs Desmet (12:11). Na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis, jednak na minimalnym prowadzeniu pozostawał zespół Knack Roeselare (19:18). Z pola zagrywki punktował Trevor Clevenot (20:19). W końcówce obie drużyny nie zwalniały ręki, lecz ostatecznie wyrównany fragment na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Tomasz Fornal (25:23).

Jastrzębski Węgiel – Knack Roeselare 3:0 (25:21; 25:21; 25:23)

Źródło: Informacja własna