TAURON Puchar Polski ponownie zagości we Wrocławiu

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski, po trzech latach przerwy, ponownie zagości we Wrocławiu. Po raz ostatni w Hali Orbita zespoły rywalizowały w 2019 roku, a wtedy, podobnie jak przed rokiem w Krakowie, najlepsza okazała się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26 i 27 lutego.

Turnieje o Puchar Polski rozgrywane są od 1932 roku i choć kilkukrotnie zdarzyło się, że ostatecznie turniej nie doszedł do skutku, to stał się ona ważnym turniejem w siatkarskim kalendarzu. Na przestrzeni lat zmagania miały różną formę i różna ilość zespołów brała udział w turnieju. W tegoroczna odsłonie TAURON Pucharu Polski do rywalizacji zostały włączone wszystkie zespołu z PlusLigi, TAURON 1. Ligi oraz dwie drużyny z niższej klasy rozgrywkowej, a w drodze losowania powstały pary meczowe, które rywalizację rozpoczęły w 1/16 finału. „Uznaliśmy, że należy jeszcze bardziej wzmocnić rangę rozgrywek o TAURON Puchar Polski. Drużynom z najwyższej klasy rozgrywkowej doszedł udział w jeszcze jednej rundzie, ale jestem przekonany, że dla dobra naszej dyscypliny, jej rozwoju i wykorzystania potencjału w przyszłości jest bardzo ważne, że wielkie plusligowe ekipy zagościły w mniejszych ośrodkach i mogły pokazać się kibicom” – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Artur Popko.

W minionym roku turniej finałowy TAURON Pucharu Polski gościł w Krakowie, natomiast w 2022 roku najlepsza czwórka rozgrywek zagości we wrocławskiej Hali Orbita. „Z wielką radością możemy ogłosić powrót turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski do Wrocławia. Mamy w pamięci wiele fantastycznych momentów gry o Puchar Polski w tym mieście. Wrocław to bardzo ważne miasto na siatkarskiej mapie Polski i cieszę się, że kibice w tym mieście będą mogli obejrzeć pasjonujący turniej o to ważne trofeum” – mówi Artur Popko. Komplet uczestników poznamy na początku lutego, kiedy to zostaną rozegrane mecze 1/4 finału. Jak do tej pory po puchar sięgało dwadzieścia siedem zespołów, a najwięcej trofeów na swoim koncie ma Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która osiem razy wygrywała Puchar Polski i w tegorocznych rozgrywkach broni ostatniego tytułu.

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne