Ślepsk Malow Suwałki ma nowego trenera. Dominik Kwapisiewcz wraca na ławkę trenerską

Jak poinformowali włodarze Ślepska Malow Suwałki następcą Andrzeja Kowala został Dominik Kwapisiewicz. Największe sukcesy szkoleniowiec odnosił z zespołem z Zawiercia, z którym wywalczył awans do PlusLigi, a od początku rozgrywek 2021/2022 Kwapisiewicz pełnił rolę team menagera drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

Dominik Kwapisiewicz w przeszłości doświadczenie na ławce trenerskiej zbierał, pracując zarówno w lidze męskiej jak i żeńskiej. Przez lata związany był z zespołami z Radomia, Siedlec, Milicza oraz drużyną z Piły, skąd w 2014 trafił do pierwszoligowego zespołu z serca Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wraz z Aluron CMC Wartą Zawiercie Dominik Kwapisiewicz notował stały rozwój i ostatecznie w sezonie 2016/2017 zespół sięgnął po mistrzostwo pierwszoligowych rozgrywek, a po wygranych barażach z AZS-em Częstochowa zawiercianie zameldowali się w PlusLidze. Dominik Kwapisiewicz nie otrzymał jednak szansy na dalsze prowadzenie zespołu w roli pierwszego szkoleniowca, ale pozostał w sztabie szkoleniowym Jurajskich Rycerzy jako asystent trenera i swój warsztat trenerski doskonalił pracując z Emanuele Zaninim, Markiem Lebedewem oraz Igorem Kolakoviciem. Ostatecznie po zakończeniu sezonu 2020/2021 pożegnał się z drużyną Aluron CMC Warty Zawiercie i zasilił szeregi Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie objął funkcję team menagera. W obliczu zmian w sztabie szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewcza wraca na ławkę trenerską i do końca sezonu 2021/2022 będzie pierwszym trenerem suwałczan.

Przed Ślepskiem Malow Suwałki niezwykle ważne mecze w kontekście walki o wyższą lokatę, ponieważ w najbliższym czasie drużyna zmierzy się między innymi z Cuprum Lubin czy Cerradem Eneą Czarnymi Radom, a są to zespoły zajmujące zbliżone lokaty w tabeli, które dzieli nieduża różnica punktowa.

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne