LM, gr A: Jastrzębski Węgiel po trzech seatach wygrywa z VfB Friedriechshafen

Siatkarze Jastrzębskiego pokonali na wyjeździe ekipę VfB Friedrichshafen w kolejnym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jastrzębianie od początku narzucili rywalom swój rytm gry i po trzech setach dopisali do tabeli trzy punkty.

Mecz korzystniej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, osiągając już po kilku pierwszych akcjach wyraźne prowadzenie (8:3). Utrzymywali kontrolę nad grą, choć gospodarze spotkania próbowali odrabiać stracone punkty. Przyjezdni natomiast powiększali swój dorobek punktowy, uniemożliwiając rywalom powrót do gry, a ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z różnicą dziesięciu punktów (25:15).

Druga partia została zainaugurowana wymianą punktów (1:1), a następnie jastrzębianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Utrzymywali przewagę po swojej stronie uniemożliwiając rywalom odrabianie strat (10:5). Gospodarze spotkania nie zamierzali się jednak poddawać bez walki, próbując odrabiać stracone „oczka” (12:15). Przyjezdni wyraźnie kontrolowali grę w decydującej fazie seta i zapisali go na swoim koncie z przewagą ośmiu punktów (25:17).

Trzecią partię od siedmiopunktowego prowadzenia rozpoczęli jastrzębianie (7:0). Gospodarze przystąpili do gry, ale wyraźną kontrolę utrzymywali jastrzębianie. Powiększali swój dorobek punkowy, (19:7) i ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie z przewagą dziesięciu punktów (25:15).

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

VfB Friedrichshafen: Stefan Thiel, Daniel Muniz De Oliveira, Luciano Vicentin, Marcus Bohme, Lukas Van Berkel, Simon Hirsh, Avery Aylsworth (libero), Dejan Vincić (libero) oraz Milan Kvrzić, Andri Aganits, Lukas Maase

Jastrzębski Węgiel: Jan Hadrava, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal, Trevor Clevenot, Jakub Popiwczak (libero) oraz Rafał Szymura, Eemi Tervaportti, Arpad Baroti, Wojciech Szwed, Jakub Macyra, Szymon Biniek (libero),