Nikola Grbić oficjalnie trenerem biało-czerwonych!

O ewentualnym objęciu polskiej kadry przez Nikolę Grbicia mówiło się już od kilku miesięcy, a teraz oficjalnie tę decyzję potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej. Kontrakt Serba z polską federacją został podpisany do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nikola Grbić przez lata był jednym z czołowych zawodników serbskiej siatkówki, a swoje doświadczenie zbierał w najbardziej utytułowanych klubach rodzimej ligi, włoskiej Serie A czy rosyjskiej Superligi, sięgając po medale na krajowych parkietach, a także w Lidze Mistrzów oraz Pucharze CEV. Wraz z reprezentacją Serbii Nikola Grbić sięgnął między innymi po mistrzostwo olimpijskie podczas turnieju w Sydney, a kiedy zakończył karierę zawodniczą szybko okazało się, że pozostanie przy siatkówce w roli trenera. Po raz pierwszy Nikola Grbić na ławce trenerskiej zadebiutował w sezonie 2014/2015, kiedy to objął stery we włoskim zespole z Perugii, a w 2015 roku objął także posadę selekcjonera reprezentacji Serbii. Pod jego wodzą Serbowie wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy oraz dwa medale Ligi Światowej, a na Mistrzostwach Świata w 2018 roku zajęli czwarte miejsce. W międzyczasie, bo od 2016 roku, Nikola Grbić ponownie wrócił do klubowej siatkówki obejmując posadę w ówczesnej Calzedonii Werona, skąd w 2019 roku trafił do plusligowej Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To właśnie z kędzierzyńskim zespołem Nikola Grbić osiągał największe sukcesy – dwa Superpuchary oraz Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju, a przede wszystkim złoty medal siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po paśmie sukcesów w Polsce ostatecznie Nikola Grbić przeniósł się do ligi włoskiej, ponownie obejmując Sir Safety Perugię.

O ewentualnym objęciu reprezentacji Polski przez Nikolę Grbicia mówiono już od kilku miesięcy, a doniesienia te podsycał wybór Sebastiana Świderskiego na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ostatecznie plotki stały się faktem i to właśnie Serb poprowadzi bioało-czerwonych w najbliższych latach, a pierwszym dużym turniejem będą Mistrzostwa Świata w Rosji, gdzie nasza reprezentacja powalczy o obronę tytułu.

Źródło: Informacja własna/pzps.pl