Koniec sezonu dla Pablo Crera

W ostatniej akcji meczu piętnastej kolejki, gdzie Trefl Gdańsk mierzył się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie środkowy Gdańskich Lwów nie fortunnie upadł, a przeprowadzone po powrocie do Gdańska badania wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie.

Spotkanie w Zawierciu od początku nie układało się najlepiej dla podopiecznych Michała Winiarskiego, a mimo ogromnej walki w trzecim secie gdańszczanie nie odwrócili losów tego meczu. Natomiast w ostatniej akcji kontuzji doznał jeden z filarów Trefla Gdańsk – Pablo Crer. Środkowy wyskoczył do bloku wraz z Kewinem Sasakiem, jednak interwencja nie zatrzymała dobrze dysponowanego Facundo Conte, a po zakończeniu akcji Pablo Crer upadł na parkiet wskazując na prawe kolano. Jeszcze w Zawierciu Argentyńczyk został poddany badaniu USG, a po powrocie do Gdańska przeszedł rezonans magnetyczny, wyniki niestety potwierdziły najgorszą diagnozę – zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Taka diagnoza spowodowała, że dla Pablo Crera sezon 2021/2022 dobiegł końca, ponieważ czeka go operacja rekonstrukcji więzadła, a potem około półroczna rehabilitacja. „To ogromny pech Pablo Crera. Po upadku Pabla w ostatniej akcji niedzielnego meczu miałem wielką nadzieję, że kontuzja nie będzie groźna, jednak badania wskazały na najgorszy możliwy scenariusz. Teraz najważniejszy jest zabieg rekonstrukcji więzadła, a następnie – tak jak rok temu w przypadku Mateusza Miki – zapewnimy naszemu środkowemu jak najlepszą rehabilitację, aby mógł jak najszybciej wrócić do pełni sił. W Gdańsku mamy świetnego fachowca – fizjoterapeutę Piotra Ślugajskiego – i jestem spokojny, że pomoże on Pablowi powrócić do zdrowia” – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Trefl Gdańsk nie ma za sobą najlepszego okresu – obecnie podopieczni Michała Winiarskiego zajmują jedenaste miejsce w tabeli, a na czternaście meczów wygrali cztery. W nadchodzących tygodniach Gdańskie Lwy zmierzą się z zespołami, z którymi bezpośrednio sąsiadują w tabeli w których będą chcieli uzyskać jak najlepsze rezultaty by awansować do fazy play-off.

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne