Kolejne mecze PlusLigi odwołane z powodu zakażeń SARS-CoV-2

Choć sezon 2021/2022 pod kątem pandemicznym wydaje się znacznie spokojniejszy niż miniona odsłona rozgrywek, to jednak wzrost zakażeń i kolejna fala pandemii dotarły również do PlusLigi – kolejnym zespołem, który mierzy się z wystąpieniem pozytywnych przypadków zachorowania na COVID-19 jest Cerrad Enea Czarni Radom.

Pierwszym zespołem, który oficjalnie poinformował o wystąpieniu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 był Projekt Warszawa, a następnie podobne informację przekazał klub z Radomia, który w ramach czternastej kolejki mierzył się właśnie z zespołem z Warszawy. O złej sytuacji epidemiologicznej włodarze radomskiego klubu informowali już przed rozpoczęciem piętnastej kolejki, gdzie zespół miał zmierzyć się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, dziś dotarła do nas informacja, że część przeprowadzonych badań dała wyniki pozytywne, a zakażeni zawodnicy zostali poddani izolacji domowej. „Zakażeni zawodnicy zostali poddani izolacji, a ich stan zdrowia jest stale monitorowany. Klub pozostaje również w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu. Klub wystosował oficjalne pismo do Polskiej Ligi Siatkówki S.A. oraz pozostaje w stałym kontakcie z zarządzającym rozgrywkami PlusLigi w celu rozegrania przełożonych spotkań w najbliższym możliwym terminie” – czytamy w oficjalnym komunikacie Cerrad Eneii Czarnych Radom.

Spotkanie pomiędzy Cerradem Eneą Czarnymi Radom a Asseco Resovią Rzeszów, zaplanowane w ramach szesnastej kolejki na 14 stycznia zostało odwołane. W najbliższy weekend, zgodnie z terminarzem umieszczonym na stronie PlusLigi, nie odbędzie się również mecz Jastrzębskiego Węgla, który miał zmierzyć się z Projektem Warszawa. Jednak w porozumieniu między Polską Ligą Siatkówki, włodarzami Jastrzębskiego Węgla i Asseco Resovii Rzeszów oraz Telewizji Polsat mistrzowie Polski podejmą drużynę z Podkarpacia, będzie to rozgrywany awansem mecz osiemnastej kolejki. Spotkanie odbędzie się 16 stycznia o 14:45.

Źródło: wksczarni.pl/jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne