Igor Kolaković trenerem reprezentacji Serbii do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Włodarze serbskiej federacji poinformowali, że do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które zostaną rozegrane w 2024 drużynę narodową poprowadzi Igor Kolaković, który już w przeszłości pracował z Serbiami. Obecnie szkoleniowiec związany jest z plusligowym Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Igor Kolaković to doskonale znany na arenie międzynarodowej szkoleniowiec, który w latach 2006-2014, z sukcesami, prowadził już reprezentację Serbii. Pod wodzą Czarnogórca Serbowie zdobyli mistrzostwo Europy oraz dwa brązowe medale tego turnieju, brąz Mistrzostw Świata w 2010 roku oraz trzy medale Ligi Światowej – dwa srebrne i jeden brązowy. Igor Kolaković współpracował również, przez trzy lata, z reprezentacją Iranu, a także prowadził zespoły z Podgoricy oraz Lublany, z którymi sięgał po najważniejsze trofea na krajowych parkietach. Od 2021 roku Igor Kolaković dał się poznać polskim kibicom jako trener Aluron CMC Warty Zawiercie, który w obecnym sezonie jest jednym z czołowych zespołów. Jak poinformował zawierciański klub, w swoich mediach społecznościowych, objęcie reprezentacji Serbii jest niezależne od pracy w Zawierciu i w żaden sposób nie warunkuje przyszłości Igora Kolakovicia w klubie.

Kontrakt Igora Kolakovicia w Serbii będzie obowiązywał do 2024 roku, do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Zanim Serbowie przystąpią do olimpijskich zmagań kluczowe będzie uzyskanie kwalifikacji do turnieju czterolecia, przypomnijmy, że w Tokio jedną z czołowych reprezentacji, których zabrakło byli właśnie Serbowie. Na zespół Igora Kolakovicia czeka również rywalizacja w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy i kolejnych odsłonach siatkarskiej Ligi Narodów.

Źródło: ossrb.org/opracowanie własne