Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle drużyną roku

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została wybrana drużyną roku 2021 w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Kędzierzynianie w maju ubiegłego roku odnieśli wielki sukces, zdobywając złoty medal rozgrywek Ligi Mistrzów.

Najlepsi w Europie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w  ubiegłym roku bez wątpienia zapisała się w historii polskiej siatkówki. Siatkarze pod ówczesną wodzą trenera Nikoli Grbicia nie pozostawili złudzeń kolejnym przeciwnikom w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Bez porażki przebrnęli przez fazę grupową, w której mierzyli się m.in z PGE Skrą Bełchatów, a następnie nie zwalniali tempa kolejnych etapach rozgrywek. W półfinale natomiast wyeliminowali wielokrotnego triumfatora tej imprezy – drużynę Zenitu Kazań. Kędzierzynianie w pierwszym z dwóch meczów zwyciężyli po pięciu setach, jednak o awansie zadecydował dopiero złoty set po drugim meczu również zakończonym po pięciu partiach. W finale, który został rozegrany w Weronie, nie pozostawili złudzeń drużynie Trentino Volley i po czterech setach przypieczętowali wywalczenie złotego medalu, a najlepszym graczem został wybrany Aleksander Śliwka.

Docenieni

Wyczyn, jakiego dokonali kędzierzynianie, nie pozostał bez uznania. Kapituła Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat postanowiła nagrodzić drużynę, przyznając jej nagrodę w kategorii Drużyna Roku 2021. Tę zaś podczas uroczystej gali odebrali przedstawiciele zespołu, który w maju sięgnął po Puchar Europy. „Cieszymy się z tytułu Drużyny Roku, dla nas wszystkich, dla klubu, ale i całej społeczności kędzierzyńskiej jest to ogromne wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni. Ta nagroda to również docenienie wielu lat budowania drużyny, tożsamości klubu. Wielu ludzi się do tego przyczyniło i nie sposób jest wymienić wszystkich” – mówił kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aleksander Śliwka.

Dla zespołu jest to pierwsza nagroda w 2022 roku. Teraz przed kędzierzynianami walka o kolejne trofea, również o obronę wywalczonego przed rokiem tytułu najlepszej drużyny w Europie.

Źródło: http://www.zaksa.pl / opracowanie własne