Polacy na światowych parkietach: Zwycięstwo i porażka Sir Safety Conad Perugii. Dwa dobre występy Leona

We Włoszech już w drugi dzień świąt zostały rozegrane mecze ligowe. Drużyna Sir Safety Conad Perugia w „świątecznym” pojedynku odniosła zwycięstwo, jednak w pierwszym meczu 2022 roku uległa ekipie Itas Trentino. Sprawdźcie, jak poradzili sobie Polacy występujący we Włoszech.

W drugi dzień świąt pierwszy wyjazdowy mecz drugiej rundy rozgrywek rozegrała drużyna Sir Safety Conad Perugia, mierząc się z Top Volley Cisterna. Gospodarze na swoim koncie zapisali jedynie pierwszą partię po grze na przewagi. W kolejnych wyraźnie skuteczniejsi byli gracze z Perugii, wygrywając kolejno z przewagą sześciu, piętnastu i ponownie sześciu „oczek”. Wilfredo Leon był liderem w swoim zespole, a zdobył 28 punktów, z czego 4 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 63%, skończywszy 22 z 35 posłanych do niego piłek, a ponadto przyjmował na poziomie 52%.

Top Volley Cisterna – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (27:25, 19:25, 10:25, 19:25)

W rozgrywkach Serie A3 drużyna Sol Lucernari Montecchio Maggiore w trzynastej kolejce rozgrywek pokonała ekipę Volley Team San Dona Di Piave. Przyjezdni na swoim koncie zapisali jedynie pierwszą partię. W kolejnych skuteczniejsi byli gospodarze, wygrywając z przewagą kolejno dwóch, ośmiu i dziewięciu punktów. Michał Marszałek do dorobku zespołu dołożył 10 punktów, z czego 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 38%, skończywszy 8 z 21 posłanych do niego piłek, a ponadto przyjmował na poziomie 39%.

Sol Lucernari Montecchio Maggiore – Volley Team San Dona Di Piave 3:1 (14:25, 25:23, 25:17, 25:16)

Zespół Shedirpharma Massa Lubrense w meczu trzynastej kolejki uległ na wyjeździe ekipie Omifer Palmi. Gospodarze spotkania od początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry, zwyciężając kolejno z przewagą dziewięciu, ośmiu i siedmiu punktów. Dominik Żukowski nie zagrał w tym meczu.

Shedirpharma Massa Lubrense – Omifer Palmi 3:0 (25:16, 25:17, 25:18)

W pierwszym meczu po Nowym Roku zespół Sir Safety Conad Perugia zmierzył się na wyjeździe z drużyną Itas Trentino. Pierwszą partię z przewagą czterech punktów zapisali na swoim koncie gospodarze meczu jednak druga z taką sama różnicą padła łupem gości. W trzeciej odsłonie po grze na przewagi ponownie skuteczniejsi byli gracze z Trydentu, lecz zespół z Perugii doprowadził do tie-breaka, wygrywając z różnicą trzech punktów. Ostatecznie zwycięstwo w meczu przypieczętowała ekipa z Trydentu, zwyciężając w piątej partii z przewagą czterech „oczek”. Wilfredo Leon w tym meczu był liderem zespołu, a zdobył 28 punktów, z czego 5 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 49%, skończywszy 21 z 43 posłanych do niego piłek, a ponadto przyjmował na poziomie 46%.

Itas Trentino – Sir Safety Conad Perugia 3:2 (25:21, 21:25, 26:24, 22:25, 15:11)

Występująca w serie A2 drużyna Cave Del Sole Lagonegro w pierwszym meczu po Nowym Roku podejmowała ekipę Delta Group Porto Viro. Pierwszą partię z przewagą trzech punktów zapisali na swoim koncie przyjezdni, ale w drugiej odsłonie z dziesięcioma „oczkami” zapasu skuteczniejsi byli gospodarze. Trzecia partia z kolei wyraźnie należała do gości, jednak gracze Cave Del Sole Lagonegro doprowadzili do tie-breaka, w którym przypieczętowali zwycięstwo. Aleksander Maziarz do dorobku zespołu dołożył 8 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 38%, skończywszy 5 z 13 posłanych do niego piłek.

Cave Del Sole Lagonegro – Delta Group Porto Viro 3:2 (22:25, 25:15, 16:25, 25:19, 15:13)

Źródło: http://www.legavolley.it / opracowanie własne