Marcelo Mendez nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów

Władze Asseco Resovii Rzeszów tuż przed końcem roku kalendarzowego poinformowały o zmianach na pozycji trenera. Nowym szkoleniowcem rzeszowskiej drużyny został Marcelo Mendez. Argentyńczyk poprowadzi zespół do końca bieżącego sezonu.

Nowe wyzwania w Polsce

Argentyński szkoleniowiec w swojej karierze trenerskiej może pochwalić się prowadzeniem zarówno klubów ligowych, jak również reprezentacji narodowych – w latach 2007-2008 prowadził kadrę Hiszpanii, zaś od 2018 roku stoi na czele reprezentacji Argentyny, z którą zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na swoim koncie ma pracę z klubem argentyńskim, dwiema drużynami hiszpańskimi, a następnie rozpoczął pracę z klubami brazylijskimi. W ostatnich latach prowadził drużynę Sada Cruzeiro, z którą zdobył m.in 8 medali Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej (7 złotych i 1 srebrny), 10 medali mistrzostw Brazylii (6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy), a ponadto trzykrotnie sięgnął z nim po Klubowe Mistrzostwo Świata oraz dwukrotnie zdobył srebrny, a raz brązowy medal. Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwania związane z pracą w Polsce, gdzie stanie za sterami Asseco Resovii Rzeszów, zastępując w tej roli Alberto Gulianiego.

W rzeszowskim klubie przed obecnym sezonem PlusLigi po raz kolejny doszło do sporych zmian kadrowych mających na celu zbudowanie drużyny, która będzie walczyła o najwyższe cele. Obecnie zespół zajmuje 7 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów i 5 zwycięstwami. Władze zespołu jeszcze przed końcem roku kalendarzowego podjęły decyzję o zmianach na ławce trenerskiej, która ma pomóc drużynie w realizacji celów ustalonych przed startem rozgrywek.

Źródło: www. assecoresovia.pl / opracowanie własne