Michał Mieszko Gogol trenerem reprezentacji Łotwy

Jak poinformował Łotewski Związek Piłki Siatkowej spośród dwunastu zgłoszonych kandydatur na funkcję trenera męskiej reprezentacji Łotwy na ostatnim posiedzeniu zarząd wybrał Michała Mieszko Gogola. Dla polskiego trenera będzie to pierwsze międzynarodowe doświadczenie, a kontrakt szkoleniowca zostanie podpisany na rok z możliwością przedłużenia.

Michał Mieszko Gogol od lat obecny jest w polskiej siatkówce – najpierw jako statystyk Asseco Resovii Rzeszów czy reprezentacji Polski, a z czasem jako szkoleniowiec plusligowych drużyn z Olsztyna, Szczecina czy w końcu z Bełchatowa. Michał Mieszko Gogol w ostatnich latach pełnił również funkcję asystenta Vitala Heynena i razem z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata, dwa brązowe medale Mistrzostw Europy czy medal Pucharu Świata. Teraz polskiego trenera czeka nowe wyzwanie – samodzielne poprowadzenie reprezentacji Łotwy. Michał Mieszko Gogol był jednym z dwunastu kandydatów ubiegających się o posadę trenera łotewskiej kadry i jednym z trzech kandydatów, którzy przeszli do kolejnego etapu. Kontrakt Polaka został podpisany w formule 1+1, a w przypadku kwalifikacji do finałów Mistrzostw Europy 2023 kontrakt zostanie przedłużony automatycznie do końca turnieju. W minionym turnieju Starego Kontynentu Łotwa została sklasyfikowana na szesnastym miejscu, a celem na kolejną odsłonę mistrzostw będzie poprawa tego wyniku.

Michał Mieszko Gogol to drugi obcokrajowiec, który obejmie stery reprezentacji Łotwy, wcześniej w latach 2018-2021 funkcję selekcjonera pełnił pochodzący z Estonii Avo Kehlu. Jak poinformowała łotewska federacja oficjalna prezentacja Michała Mieszko Gogola odbędzie się w drugiej połowie stycznia 2022 roku podczas konferencji prasowej w Rydze.

Źródło: volejbols.lv/opracowanie własne