Meisam Salehi opuszcza Indykpol AZS Olsztyn

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poinformowały o rozwiązaniu kontraktu z irańskim przyjmującym – Meisamem Salehi. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, a powodem tej decyzji są problemy zdrowotne zawodnika i czekająca go operacja barku i długa rehabilitacja.

Meisam Salehi do Indykpolu AZS-u Olsztyn dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 i związał się z klubem dwuletnim kontraktem. Do treningów z zespołem przyjmujący dołączył na chwilę przed rozpoczęciem plusligowych zmagań, ponieważ wcześniej wraz z reprezentacją Iranu wziął udział w Lidze Narodów, Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Azji, a do olsztyńskiej drużyny dołączył już z kontuzją. Jednak sztab medyczny oraz włodarze klubu z Warmii i Mazur starali się by jak najszybciej Meisam Salehi wrócił do pełni zdrowia i był w stanie pomóc drużynie na boisku. „Meisam Salehi jest bardzo dobrym siatkarzem, z którym wiązaliśmy duże nadzieje. Do Olsztyna przyjechał już jednak z problemami zdrowotnymi. Staraliśmy się je rozwiązać, lecz w ostatnich tygodniach zawodnik nie mógł normalnie trenować, nie mówiąc już o występach w rozgrywkach PlusLigi. Podjęliśmy decyzję o wyjeździe do Włoch, na konsultacje do kliniki prof. Porcelliniego. Meisam był także w Łodzi u lekarza reprezentacji Polski (dr Sokal – red.), a także w Warszawie, u bardzo dobrego specjalisty” – mówi Tomasz Jankowski. Przeprowadzone konsultacje medyczne dawały nadzieję na podjęcie leczenia, które pozwoliłoby wrócić Irańczykowi do gry pod koniec lutego, jednak ostatecznie siatkarz zdecydował się na podjęcie leczenia operacyjnego i już niedługo zostanie poddany operacji barku, po której czeka go około sześciomiesięczna rehabilitacja. „Mam nadzieję, że po tym czasie, będzie on zdolny do gry. Istnieje jednak ryzyko, że rehabilitacja może przebiec nie tak, jak wszyscy by chcieli. Meisam powiedział, że chce być fair w stosunku do klubu i ze względu na różnego rodzaju ryzyka, najlepszą możliwością będzie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.  Zastanawialiśmy się również nad rozwiązaniem, określającym pewną datą, tj. czerwiec bądź lipiec, po której moglibyśmy stwierdzić, czy zawodnik jest zdolny do gry czy też nie, a co za tym idzie, umowa byłaby ważna bądź nie. Prawda jest jednak taka, że na początku czerwca i lipca, na rynku transferowym nie będzie już wolnych, bardzo dobrych zawodników. Stąd wspólna decyzja o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Rozstajemy się w zgodzie, a z drugiej strony w smutku. Uważam, że Meisam ma bardzo duży potencjał. Mam nadzieję, że po udanej operacji, zaprezentuje się kibicom w przyszłości z bardzo dobrej strony” – dodaje prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Meisam Salehi wystąpił w siedmiu meczach i do dorobku drużyny dołożył dwadzieścia siedem „oczek”, na razie nie wiadomo czy włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zdecydują się na zakontraktowanie nowego przyjmującego. Przypomnijmy również, że w ostatnim czasie z zespołem pożegnał się trener Marco Bonita, a jego obowiązki przejął Marcin Mierzejewski. W nadchodzącej serii spotkań olsztynianie zmierzą się z Projektem Warszawa.

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne