Zmiany w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Marcin Mierzejewski nowym trenerem

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poinformowały o zmianie na funkcji pierwszego trenera zespołu – kontrakt Marco Bonitty został rozwiązany, ze względów osobistych, za porozumieniem stron, a w najbliższych meczach olsztynian poprowadzi Marcin Mierzejewski.

Marco Bonitta z Indykpolem AZS-em Olsztyn związał się przed rozpoczęciem rozgrywek, a w przeszłości szkoleniowiec zbierał doświadczenie pracując z żeńskimi reprezentacjami Włoch czy Polski oraz na włoskich parkietach ligowych. Pod jego wodzą olsztynianie sezon rozpoczęli od porażek, jednak w raz z rozwojem sezonu budowali swoją formę i obecnie plasują się na czwartym miejscu w plusligowej tabeli, mając na swoim koncie siedem zwycięstw. Jak poinformował zarząd Indykpolu AZS-u Olsztyn miejsce Marco Bonitty zajmie Marcin Mierzejewski, który pierwsze kroki jako zawodnik stawiał właśnie w drużynie z Warmii i Mazur, a od 2017 roku jest drugim trenerem zespołu. „Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie oraz Marco Bonitta, z powodów osobistych postanowili w drodze porozumienia zakończyć współpracę z dniem 10 grudnia 2021 roku. Władze Klubu składają trenerowi Marco Bonicie podziękowania za dobrą współpracę i wyniki sportowe, życząc sukcesów w dalszej karierze trenerskiej. Funkcję I trenera w najbliższych meczach będzie pełnił Marcin Mierzejewski” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Marcin Mierzejewski w przeszłości grał na pozycji libero stanowiąc o sile zespołów zarówno z PlusLigi jak i z niższych klas rozgrywkowych, a karierę zawodniczą zakończył jako zawodnik Viktorii Wałbrzych. W roli pierwszego trenera Marcin Mierzejewski zadebiutuje w meczu przeciwko niepokonanej Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a celem na najbliższy czas będzie utrzymanie dobrej formy zespołu i odnoszenie kolejnych zwycięstw.

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne