Puchar CEV: Bełchatowianie po trzech setach pokonali ekipę Dukli Liberec

W meczu 1/16 Pucharu CEV PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z ekipą Dukla Liberec. Siatkarze z Bełchatowa od początku nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając z bezpieczną przewagą w każdej z trzech rozegranych odsłon.

Pierwsza partia rozpoczęła się korzystniej dla bełchatowian, którzy narzucili swój rytm gry, wypracowując sobie wysoką przewagę już na starcie (7:0). Rywale przystąpili do gry, ale cały czas inicjatywę utrzymywali po swojej stronie siatkarze bełchatowskiego zespołu. Powiększali swoją przewagę (15:5), zaś rywale nie potrafili znaleźć sposobu, aby nawiązać z nimi walkę. Ostatecznie inauguracyjną odsłonę siatkarze PGE Skry Bełchatów zapisali na swoim koncie z różnicą dziesięciu „oczek” (25:15).

Drugą partię zespoły rozpoczęły wyrównanie (7:7) i przez dłuższą chwilę żadna z ekip nie mogła objąć wyższej przewagi (11:11). Bełchatowianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:12), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć przeciwnicy próbowali odrabiać stracone „oczka”. Bełchatowianie utrzymali kontrolę nad grą i ostatecznie na swoim koncie zapisali także drugą odsłonę (20:25).

Trzecią partię korzystniej rozpoczęli bełchatowianie. Szybko wypracowali sobie przewagę (7:4), a następnie kontrolowali grę. Przeciwnicy jednak nie zamierzali poddawać się bez walki. Zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (9:11), a w decydującej fazie seta zdołali doprowadzić do remisu (16:16). Bełchatowianie nie pozwolili sobie na stratę inicjatywy, ponownie odskoczyli na przewagę i ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo w tym secie oraz w całym spotkaniu (25:21).

PGE Skra Bełchatów – VK Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

Składy drużyn:

PGE Skra Bełchatów: Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Robert Taht, Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek (libero)

VK Dukla Liberec: Milutin Pavicevic, Lukas Demar, Jakub Vesely, Libor Leikep, Diaz Nivaldo Nadhir, Lubos Bartunek, Jan Pavlicek (libero) oraz Filip Krestan, Lubomir Stanek, David Janku, Jan Prazak,

Źródło: Informacja własna