LM: Pewne otwarcie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do tegorocznej odsłony Ligi Mistrzów przystępuje jako obrońca tytułu, a w pierwszym meczu mierzyła się z OK Merkur Maribor. Spotkanie od pierwszych piłek pozostawało pod kontrolą wicemistrzów Polski, którzy odnieśli zwycięstwo w trzech setach.

Spotkanie od serii dobrych akcji rozpoczęli zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a ręki na skrzydle nie zwalniał Kamil Semeniuk (6:1). Przyjezdni wykorzystywali pojedyncze akcje, jednak przewaga wicemistrzów Polski utrzymywała się (12:8). Ziga Donik dobrze prezentował się w ataku, a z czasem przewaga kędzierzynian zaczęła maleć (16:17). W kolejnych fragmentach nie do zatrzymania był Łukasz Kaczmarek, co pozwoliło na odbudowanie przewagi i zakończenie seta z sześciopunktową przewagą (25:19).

Drugi set ponownie rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy (2:0), a seria zagrywek Kamila Semeniuka pozwoliła na skuteczną grę w kontrataku (9:3). W porównaniu do pierwszej odsłony ten set od początku do końca przebiegał pod kontrolą polskiej drużyny, a rywale kolejne punktu zdobywali tylko dzięki pojedynczym akcją lub błędom kędzierzynian (18:9). Skutecznym atakiem wykazał się Ahmed Ikhbayri (10:18), lecz w końcówce Kamil Semeniuk dał swojej drużynie piłkę setową (24:17), a seta zakończył błąd po stronie OK Merkur Maribor (25:18).

Trzeciego seta drużyny rozpoczęły od błędów własnych (1:1), a w kolejnych fragmentach na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (5:5). Obie strony oprócz dobrych ataków nie wystrzegały się pomyłek, co przekładało się na równy wyniki (10:10), a z pola zagrywki punktował Uros Pavlović (12:11). W kolejnych akcjach ręki nie zwalniał również Aleksander Śliwka, co pozwalało gospodarzom zachowywać prowadzenie (18:16). W końcówce wicemistrzowie Polski dobrze zagrali blokiem i powiększali prowadzenie (23:16), a seta i cały mecz zakończył punktowy serwis Kamila Semeniuka (25:17).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – OK Merkur Maribor 3:0 (25:19; 25:18; 25:17)