LM: Udany początek mistrzów Polski i zdecydowana wygrana

Jastrzębianie zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczęli od starcia z bułgarskim zespołem, Hebar Pazardzhik. Spotkanie od początku do końca przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Andrei Gardiniego, którzy pokonali rywali w trzech setach.

Premierowa odsłona rozpoczęła się po myśli zawodników z Jastrzębia-Zdroju, którzy już na początku seta osiągnęli trzypunktową zaliczkę (6:3). Kilka akcji później gospodarze zdołali powiększyć przewagę do pięciu „oczek” (9:4). Siatkarze z Bułgarii na tym etapie partii nie byli w stanie nawiązać wyrównanej gry, co zaowocowało dziesięciopunktowym prowadzeniem mistrzów Polski (14:4). Podopieczni trenera Andrei Gardiniego w odsłonie tej ani na moment nie stracili koncentracji i w decydującą część obie drużyny wkraczały przy stanie 20:9 na korzyść jastrzębian. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 25:11 dla polskiej ekipy.

Pierwsze cztery „oczka” w partii drugiej powędrowały na konto mistrzów Polski (4:0). Jastrzębianie, podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej odsłonie, stopniowo budowali swoją przewagę (9:4). W środkowej części seta bułgarska drużyny odrobiła część strat i zbliżyła się do rywali (9:11). Podopieczni trenera Andrei Gardiniego szybko wrócili jednak do swojej gry i osiągnęli cztery „oczka” prowadzenia (17:13). W decydującej części partii jastrzębianie mieli pięć punktów zaliczki nad przeciwnikami (20:15). Już do końca tej odsłony siatkarze Jastrzębskiego Węgla kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych i wygrali ją 25:16.

Trzeci, i jak się później okazało ostatni set również rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już na początku zbudowali pięciopunktową przewagę (8:3). Przy stanie 11:5 na korzyść jastrzębian, szkoleniowiec bułgarskiego zespołu wykorzystał drugą przerwę na żądanie, ale na niewiele się to zdało, ponieważ jego podopieczni nie byli w stanie nawiązać walki z rywalami. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie tracili koncentracji (15:9), a w decydującą część seta wkraczali przy wyniku 20:13 na swoją korzyść. Partia ta zakończyła się przy stanie 25:14 dla mistrzów Polski, którzy cały mecz wygrali 3:0 i zapisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel – Hebar Pazardzhik 3:0 (25:11, 25:16, 25:14)