Niespodziewany transfer w PlusLidze! Grzegorz Bociek zagra w Lubinie

Cuprum Lubin od dłuższego czasu miało problemy kadrowe związane z brakiem drugiego atakującego, jednak jak poinformowali włodarze klubu kontrakt podpisał Grzegorz Bociek, który sezon rozpoczął jako zawodnik pierwszoligowej Chemeko-System Gwardii Wrocław.

Grzegorz Bociek to doświadczony atakujący, który stanowił o sile zespołów z Częstochowy czy Kędzierzyna-Koźla z którym sięgał po medale mistrzostw Polski by ostatecznie w sezonie 2017/2018 zasilić szeregi ówczesnego beniaminka – Aluron CMC Warty Zawiercie. Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Grzegorz Bociek spędził cztery sezony, będąc zarówno pierwszoplanową postacią jak i z czasem stając się zmiennikiem Mateusza Malinowskiego. Po nieudanym zakończeniu ubiegłego sezonu atakujący zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na niezwykle ambitny pierwszoligowy zespół z Wrocławia, który w sezonie 2021/2022 chce wywalczyć awans do PlusLigi. Jednak Grzegorz Bociek wystąpił w sześciu meczach i na tym jego bilans spotkań w TAURON 1.Lidze się zakończy, ponieważ siatkarz wraca do PlusLigi i wzmacnia Cuprum Lubin.

Lubinianie do sezonu przystąpili tylko z jednym atakującym – Remigiuszem Kapicą, ponieważ najpierw kontrakt rozwiązał Ronald Jimenez a później Jhon Wendt. Brak zmiennika dla Remigiusza Kapicy często był problemem w rotowaniu składem i dokonywaniu zmian podczas plusligowych spotkań. Teraz o miejsce w wyjściowym składzie młody atakujący będzie walczyć z Grzegorzem Boćkiem, który już trenuje z nową drużyną.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne