Mateusz Jóźwik dołącza do zespołu LUK Lublin

Włodarze LUK Lublin oficjalnie poinformowali o zakontraktowaniu nowego siatkarza. Do beniaminka PlusLigi dołączył Mateusz Jóźwik, który na Lubelszczyznę przenosi się z KPS-u Siedlce.

Nowe wyzwanie i… spełnienie marzeń

Mateusz Jóźwik sezon 2021/2022 zainaugurował jako gracz KPS-u Siedlce, z którym po 11 rozegranych spotkaniach uplasował się na 6 miejscu w tabeli Tauron 1 Ligi. W zeszłym sezonie przyjmujący reprezentował barwy drużyny AZS AGH Kraków, z którym ostatecznie zajął 10 lokatę. Wcześniej zaś przez dwa sezony był zawodnikiem ekipy APP Krispol Września. Teraz przed Mateuszem Jóźwikiem kolejne wyzwanie, jakim jest gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Pamiętam występy naszej drużyny przeciwko Mateuszowi. Zawsze trenerzy poświęcali mu osobny fragment odpraw przed tymi starciami. To niezwykle solidny zawodnik. Wierzę, że spełniające się marzenie o PlusLidze wyzwoli w nim dodatkowy potencjał. Na Jakuba Peszkę nadal liczymy. Jestem pewien, że obecność Mateusza da mu spokój w powrocie do zdrowia. Dziękuję Zarządowi i Sztabowi KPS-u Siedlce za sprawne przeprowadzenie transferu” – mówił wiceprezes drużyny LUK Lublin, Maciej Krzaczek, podkreślając jednocześnie dbałość siedleckiej drużyny o zawodników. Radości z faktu dołączenia do zespołu z Lublina nie krył także sam siatkarz, który z rozgrywek Tauron 1 Ligi będzie musiał przenieść swoją dobrą dyspozycję: „Jednym z moich marzeń była gra w PlusLidze i dzięki LUK Lublin ono właśnie się spełnia. Do zobaczenia wkrótce na hali”.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie drużyna LUK Lublin zakończyła współpracę z Milanem Katiciem, o czym pisaliśmy TUTAJ, a w najbliższym czasie drużynie nie będzie mógł pomóc także Jakub Peszko, który, jak poinformował klub, będzie odbywał rehabilitację w związku z urazem barku. Aktualnie lublinianie plasują się na 9 miejscu w tabeli, z trzema zwycięstwami i pięcioma porażkami, mając na koncie 8 punktów (tyle samo, co ekipa Cuprum Lubin). W najbliższą sobotę podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne