Puchar CEV: Udany początek bełchatowskiej PGE Skry

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła zmagania w Pucharze CEV od 1/32, gdzie zmierzyła się z pochodzącym z Bośni i Hercegowiny OK Mladost Brcko. Bełchatowianie wygrali to spotkanie w trzech setach, a rywale tylko w końcówce drugiej partii nawiązali walkę. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższy czwartek tj. 18 listopada.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a kilka chwil później z pola zagrywki punktował Mikołaj Sawicki (5:3).  Na przestrzeni kolejnych fragmentów zespół z Bośni i Hercegowiny kończył pojedyncze akcje, co nie wystarczało w konfrontacji z dobrze dysponowaną PGE Skrą (14:9). Kontratak na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Asmir Hukicewić (11:15), lecz kilka akcji później na środku siatki zameldował się Mateusz Bieniek (17:11). W końcówce bełchatowianie nie tracili koncentracji i po ataku Roberta Tahta zakończyli seta (25:17).

Drugą partię otworzyły dobre zagrywki w wykonaniu Mateusza Bieńka, które pozwoliły polskiej drużynie na szybkie zbudowanie przewagi (5:0). Skutecznie ręce rywali omijał Stefan Mirković (2:6), jednak wraz z rozwojem seta przewaga bełchatowian utrzymywała się, nawet jeśli chwilowo rywale lepiej radzili sobie na siatce (13:8). Almir Colo zameldował się na środku siatki(10:15), jednak raz po raz punktował również Mateusz Bieniek (19:12). Końcówka tego seta była zdecydowanie bardziej wyrównana, ponieważ kolejne ataki Asmira Hukicewićia niwelowały straty (23:24), lecz ostatecznie seta zakończył punktowy blok PGE Skry (25:23).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanego fragmentu gry, gdzie dzięki dobrym kontratakom o „oczko” lepszy był zespół z Bełchatowa (4:3). Z pola zagrywki punktował Mikołaj Sawicki (7:3), a w kolejnych akcjach przewaga PGE Skry powiększała się do sześciu „oczek” (12:6). Kolejne punkty dokładał Damian Schulz zatrzymując rywali pojedynczym blokiem (16:8). Set przebiegał pod kontrolą bełchatowskiego zespołu, a przewaga raz po raz rosła co pozwoliło szybko skończyć seta oraz cały mecz (25:14).

OK Mladost Brcko – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25; 23:25; 14:25)

Składy zespołów

OK Mladost Brcko: Stefan Mirković, Mladjan Lukić, Almir Colo, Asmir Hukicewić, Azur Eminović, Zarko Kisić, Nikola Maricić (libero)

PGE Skra Bełchatów: Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Robert Taht, Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek (libero)