Milan Katić nie jest już siatkarzem drużyny LUK Lublin

Władze LUK Lublin oficjalnie poinformowały o rozwiązaniu kontraktu z Milanem Katiciem za porozumieniem stron. Serbski przyjmujący do zespołu z Lublina dołączył przed sezonem 2021/2022.

Krótka przygoda na Lubelszczyźnie

Milan Katić z zespołem do Lublina przeniósł się z ekipy PGE Skry Bełchatów, w której spędził cztery lata, zdobywając razem z nią mistrzostwo Polski i dwukrotnie Superpuchar Polski. Sezon 2021/2022 dla tegorocznego beniaminka PlusLigi rozpoczął się nie najlepiej, gdyż lublinianie ponieśli trzy porażki, kolejne z ekipami Jastrzębskiego Węgla, Ślepska Malow Suwałki i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W czwartej kolejce spotkań podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zmierzyli się na własnym boisku ekipą GKS-u Katowice i po trzech setach odnieśli pierwsze zwycięstwo w najwyzszej klasie rozgrywkowej. Następnie zaś udali się do stolicy Polski, a pojedynek z zespołem Projektu Warszawa był ostatnim, w którym zagrał serbski przyjmujący.

Włodarze klubu po spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek w oficjalnym komunikacie poinformowali, że kontrakt z Serbem został rozwiązany. „Zarząd Klubu LUK Lublin informuje o rozwiązaniu kontraktu z Milanem Katiciem za porozumieniem stron. Jego motywy, na mocy dżentelmeńskich ustaleń, pozostają do wyłącznej wiadomości Klubu i Zawodnika” – czytamy na oficjalnej stronie LUK Lublin.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi serbskiego przyjmującego w zespole z Lublina ani w jakiej drużynie Katić dokończy sezon klubowy.

Źródło: http://www.luklublin.pl / opracowanie własne