Zmiany w Stali Nysa. Daniel Pliński następcą Krzysztofa Stelmacha

Stal Nysa od początku sezonu nie wygrała jeszcze ani jednego meczu i plasuje się na czternastym miejscu w ligowej tabeli, co spowodowało, że do dymisji podał się pierwszy szkoleniowiec – Krzysztof Stelmach oraz jego asystent Wojciech Janas. Jak poinformowali włodarze Stali Nysa na czele zespołu już w najbliższym meczu stanie Daniel Pliński.

Krzysztof Stelmach z zespołem z Nysy związany był od 2018 roku i to właśnie pod jego wodzą drużyna wywalczyła awans do PlusLigi. W swoim debiutanckim sezonie zespół z Opolszczyzny zajął trzynaste miejsce, a rozgrywki 2021/2022 zainaugurował od serii porażek. Stal Nysa na sześć meczów przegrała wszystkie i obecnie plasuje się na końcu ligowej klasyfikacji, co spowodowało, że do dymisji podał się duet trenerski – Krzysztof Stelmach oraz Wojciech Janas. „Jest mi bardzo przykro, że sytuacja w Klubie zmusza nas do takiego kroku. Jesteśmy pełni uznania dla pracy Trenera Stelmacha i jego zaangażowania, którymi wykazał się w trakcie pracy dla naszego Klubu” – mówił prezes Robert Prygiel. Jak poinformowała Stal Nysa nowym szkoleniowcem zespołu został Daniel Pliński, który kilka tygodni temu poprowadził reprezentację Polski U-21 do brązowego medalu Mistrzostw Świata.

Daniel Pliński to niezwykle utytułowany polski środkowy, który w barwach reprezentacji Polski sięgał między innymi po wicemistrzostwo świata, a po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy siatkówce – najpierw w roli eksperta, a później również jako trener drugoligowej Stalpro Błyskawica Szczecin. Kilka tygodni temu Daniel Pliński poprowadził juniorską reprezentację Polski po brązowy medal Mistrzostw Świata, a teraz przed nim nowe wyzwanie – zadebiutuje w PlusLidze jako trener Stali Nysa. Czasu na pracę z zespołem Daniel Pliński nie będzie miał wiele, ponieważ już 10 listopada Stal Nysa podejmie Projekt Warszawa, a 13 listopada drużyna z Opolszczyzny zmierzy się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Źródło: stalnysa.pl/opracowanie własne