Milan Katić: „W każdym kolejnym meczu będziemy prezentowali się coraz lepiej”

Siatkarze LUK Lublin w piątej kolejce PlusLigi musieli uznać wyższość Projektu Warszawa. W całym spotkaniu lublinianom udało się zapisać na swoją korzyść jedynie pierwszą odsłonę. „Bardzo fajnie otworzyliśmy mecz i naprawdę prezentowaliśmy się dobrze” – powiedział w rozmowie z Czasem Siatkówki Milan Katić.

Premierową odsłonę spotkania zdecydowanie lepiej otworzyli siatkarze Projektu Warszawa, na konto których powędrowało pierwsze sześć punktów. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza szybko odrobili jednak straty, by ostatecznie wygrać seta na przewagi. „Bardzo fajnie otworzyliśmy mecz i naprawdę prezentowaliśmy się dobrze. Na końcu jednak warszawianie pokazali poziom, który jest na ten moment dla nas za wysoki i to wystarczyło, żeby wygrali mecz. Prezentujemy się fajnie tylko momentami, a potem spuszczamy głowy i wtedy zaczynają się problemy” – powiedział po spotkaniu Milan Katić, który w starciu przeciwko Projektowi Warszawa zdobył pięć punktów. Serbski przyjmujący podkreślił jednocześnie, że drużyna ze stolicy Polski to wymagający rywal, z którym nie było łatwo się mierzyć: „Zaprezentowaliśmy się fajnie, ale z drugiej strony graliśmy z drużyną, która gra w Lidze Mistrzów, co nie jest łatwe”. W spotkaniu przeciwko podopiecznym trenera Andrei Anastasiego rolę pierwszego rozgrywającego pełnił Igor Gniecki, który ponownie pokazał się z dobrej strony. „Muszę pochwalić naszego młodego rozgrywającego, który gra naprawdę super i dzisiaj był chyba naszym najlepszym zawodnikiem” – podkreślił Milan Katić.

Czas na kolejne wyzwania

W szóstej kolejce siatkarze LUK Lublin zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, który na pięć rozegranych meczów z czterech wyszedł zwycięsko i ma na swoim koncie dziesięć punktów. „To będzie prawdziwa walka. Musimy dobrze przygotować się do kolejnego meczu. Zagramy z drużyną, która bardzo fajnie się prezentuje. Każda drużyna zbiera punkty, więc musimy się skupić i przepracować dobrze nadchodzące dni” – tłumaczył Katić. Zdaniem serbskiego przyjmującego drużyna LUK Lublin wraz z kolejnymi meczami będzie nabierała doświadczenia. „Jesteśmy beniaminkiem, ale myślę, że powinniśmy grać lepiej. Może brakuje nam jeszcze trochę chemii na boisku, ale sądzę, że w każdym kolejnym meczu będziemy prezentować się lepiej” – dodał Serb.

Z Milanem Katiciem rozmawiała Izabela Piasecka