Problemy zdrowotne GKS-u Katowice

Sezon 2021/2022 rozpoczął się na dobre, ale w GKS-ie Katowice wykryto pierwsze przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a na izolację domową zostało skierowanych czterech siatkarzy oraz członek sztabu szkoleniowego. Dodatkowo Tomas Rousseaux, na skutek napaści, doznał urazu który wyklucza go z gry na kilka tygodni.

Miniony sezon był niezwykle trudny ze względu na panującą pandemię wirusa SARS-CoV-2, który dotykał poszczególne drużyny, rozgrywki 2021/2022 rozpoczęły się bez przeszkód, jednak już po czwartej kolejce pojawiły się pierwsze zachorowania na COVID-19. Zespołem, który zmaga się z wystąpieniem zakażeń jest GKS Katowice, który poinformował o pięciu zakażonych. „Po ostatnim spotkaniu GKS-u Katowice w rozgrywkach PlusLigi jeden z zawodników naszego Klubu został skierowany na test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 ze względu na objawy wskazujące na zarażenie. Wynik testu okazał się pozytywny. W wyniku tego testy zostały przeprowadzone u pozostałych członków drużyny. W sumie u trzech podstawowych siatkarzy zespołu GKS-u oraz u jednego członka sztabu szkoleniowego wyniki testu na koronawirusa okazały się pozytywne. Na prośbę wyżej wymienionych Klub nie podaje imion i nazwisk zarażonych. Dodatkowo na izolację do dnia 1 listopada został skierowany jeszcze jeden siatkarz zespołu” – informuje katowicki klub w oficjalnym komunikacie. Jednocześnie włodarze GKS-u Katowice pozostają w stałym kontakcie z władzami Polskiej Ligi Siatkówki oraz lokalnym sanepidem. Warto również zaznaczyć, że w związku z nowymi przepisami na obowiązkową kwarantannę po kontakcie z osobami zakażonymi nie będą kierowane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

W najbliższym czasie w szeregach zespołu zabraknie również Tomasa Rousseauxa, który doznał poważnych obrażeń w skutek napadu przez nieznanego sprawcę, a w tej sprawie GKS Katowice złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Odniesione obrażenia wykluczają Belga na kilka tygodni, a braki kadrowe spowodowane wykryciem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 spowodowały, że włodarze klubu zwrócili się o przełożenie meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, które pierwotnie zostało zaplanowane na 31 października.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne