Slobodan Kovač nie jest już trenerem Serbów

Serbska Federacja Piłki Siatkowej poinformowała o zakończeniu współpracy z Slobodanem Kovačem, który od 2019 roku pełnił funkcję selekcjonera męskiej reprezentacji kraju. Debiutując w roli selekcjonera drużyny narodowej Slobodan Kovač wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy.

Slobodan Kovač to doskonale znany polskim kibicom szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził Jastrzębski Węgiel, a obecnie jest trenerem PGE Skry Bełchatów. Ponad to doświadczenie Slobodan Kovač zdobywał prowadząc zespoły z ligi rosyjskiej, włoskiej czy serbskiej, a jednocześnie stał na czele reprezentacji Iranu, Słowenii by ostatecznie w 2019 roku, na chwilę przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy, gdzie Serbowie sięgnęli po złoty medal Starego Kontynentu objąć funkcję pierwszego trenera reprezentacji Serbii. Jednak w kolejnych latach podopieczni Slobodana Kovača, choć pozostawali w gronie faworytów, to ostatecznie nie sięgnęli po kolejne medale – czy to Ligi Narodów czy ostatnich Mistrzostw Europy, gdzie drużyna z Serbii została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Jednocześnie reprezentacja Serbii nie wywalczyła awansu do Igrzysk Olimpijskich. Podczas ostatniego posiedzenia zarząd serbskiej siatkówki podjął decyzję o zakończeniu współpracy ze Slobodanem Kovačem.

Na razie nie wiadomo kto zastąpi Slobodana Kovača, natomiast jednocześnie ze szkoleniowcem męskiej reprezentacji seniorskiej współpracę z federacją zakończyli trenerzy drużyn młodzieżowych – zarówno męskich jak i żeńskich. Natomiast Slobodan Kovač skupia się na pracy z PGE Skrą Bełchatów i walką o kolejne ligowe punkty, a także pracą nad celem jakim jest powrót bełchatowian na ligowe podium.

Źródło: ossrb.org/opracowanie własne