Jhon Wendt dołączył do ekipy Cuprum Lubin

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi w sezonie 2021/2022 władze ekipy Cuprum Lubin poinformowały o pozyskaniu nowego atakującego. Do zespołu dołączył Francuz Jhon Wendt, który minione rozgrywki spędził w lidze japońskiej.

Ostatnie szlify przed startem

Jhon Wendt na swoim koncie ma występy w kilku ligach. Ostatni sezon spędził w barwach ekipy Osaka Blazers Sakai, gdzie, co warto podkreślić, występował również aktualny rozgrywający lubinian, Masahiro Sekita. Ponadto nowy atakujący zespołu z Lubina grał w rosyjskim ASK Niżny Nowogród, belgijskim Lindemans Aalst, z którem wywalczył brązowy medal mistrzostw Belgii, tureckim Mliye Piyango SK, z którym z kolei zdobył Superpuchar. W początkach swojej kariery występował zaś w lidze francuskiej w takich ekipach jak AS Cannes VB czy Narbonne Volley. Teraz przed atakującym kolejne wyzwanie, jakim jest debiut w PlusLidze i walka z ekipą Cuprum Lubin o jak najlepsze wyniki. O miejsce w składzie natomiast będzie rywalizował z Remigiuszem Kapicą.

Oprócz doświadczenia z gry w kilku ligach świata Jhon Wendt miał także kontakt z gra w reprezentacji, w której występował w kategorii kadeta. W 2011 razem z kadrą wywalczył srebrny medal w mistrzostwach świata U-19.

Odliczanie do pierwszego gwizdka

Pierwszy mecz sezonu 2021/2022 siatkarze Cuprum Lubin rozegrają już w poniedziałek. o 20:30 podejmą drużynę PGE Skry Bełchatów. Kilka dni później udadzą się natomiast do Warszawy, gdzie zmierzą się z ekipą Projektu Warszawa.

Źródło: http://www.ks.cuprum.pl / opracowanie własne