LUK Politechnika Lublin wygrała Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin

Drużyna LUK Politechniki Lublin wygrała Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Lublinianie w finale pokonali ekipę Cerradu Enei Czarnych Radom. Trzecie miejsce zajęli zaś siatkarze Ślepska Malow Suwałki

Turniej w Lublinie był dla zespołów okazją do sprawdzenia efektów dotychczasowych treningów. Tak też podeszli do niego szkoleniowcy wszystkich drużyn biorących w nim udział, decydując się na rotowanie składem. Drugiego dnia w każdej z ekip doszło do większych bądź mniejszych zmian, a na boisku zaprezentowali się gracze, którzy poprzedniego dnia nie pojawili się na nim na zbyt długo, bądź też nie pojawili się wcale.

W meczu o brązowy medal ekipa Ślepska Malow Suwałki zmierzyła się z drużyną Projektu Warszawa. W meczu nie brakowało wrażeń i walki, jednak w końcówkach to siatkarze z Suwałk byli skuteczniejsi nie stracili kontroli nad grą i bez straty seta pokonali podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, wygrywając kolejno z różnicą dwóch, czterech i sześciu punktów.

W zespole z Warszawy na boisku pojawił się Bartosz Kwolek i Michał Sperlak, którzy nie grali dzień wcześniej, a także Mateusz Janikowski, który w piątkowym starciu pojawiał się na zmiany. W drużynie z Suwałk zaś od początku zagrał Kevin Klinkenberg, a także Paweł Filipowicz, który dzień wcześniej pojawił się na boisku podczas zmian.

Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 3:0 (28:26, 25:21, 25:19)

Projekt Warszawa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jay Blankenau,  Michał Superlak, Mateusz Janikowski, Dominik Jaglarski (libero)

Ślepsk Malow Suwałki: Piotr Łukasik, Łukasz Makowski, Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Przemysław Smoliński, Paweł Filipowicz, Mateusz Czunkiewicz (libero)

W finale LUK Politechnika Lublin zmierzyła się z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Siatkarze z Lublina ulegli przeciwnikom jedynie w pierwszej partii. W kolejnych już byli skuteczniejsi, wygrywając kolejno z różnicą trzech, dwóch i dziesięciu punktów. Warto wspomnieć, że lublinianie dwukrotnie odrabiali w końcówkach straty do rywali i, o ile w pierwszej odsłonie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, o tyle w trzeciej partii przejęli inicjatywę.

W porównaniu do piątkowego pojedynku w zespole z Lublina od początku na boisku pojawili się nieobecni dzień wcześniej Szymon Romać i Jakub Peszko. Ponadto w wyjściowym składzie pojawili się Szymon Bereza i Wojciech Sobala, którzy dzień wcześniej wchodzili na zmiany, a na pozycji libero od początku zagrał Szymon Gregorowicz. W zespole z Radomia z kolei w wyjściowym składzie pojawili się Paweł Rusin, Bartosz Firszt, Wiktor Nowak i Daniel Gąsior.

LUK Politechnika Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (24:26, 25:22, 25:23, 25:15)

Składy drużyn:

LUK Politechnika Lublin: Szymon Romać, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Bereza, Jakub Peszko, Szymon Gregorowicz (libero) oraz Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Bartosz Filipiak, Grzegorz Pajak, Milan Katić, Dustin Watten (libero)

Cerrad Enea Czarni Radom: Michał Ostrowski, Bartłomiej Lemański, Paweł Rusin, Daniel Gąsior, Bartosz Firszt, Wiktor Nowak, Mateusz Masłowski (libero) oraz Alexander Berger, Jakub Sadkowski

Źródło: Informacja własna