Vital Heynen odsłonił karty przed Mistrzostwami Europy

Vital Heynen odsłonił kart zawodników, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Europy, gdzie biało-czerwoni będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony i sięgnąć po kolejny medal. O sile naszej reprezentacji stanowić będzie olimpijska dwunastka, którą uzupełnili Damian Wojtaszek oraz Tomasz Fornal.

Po krótkim odpoczynku po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a także zgrupowaniu w Spale biało-czerwoni są już w Krakowie, gdzie już 2 września rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Europy i nie kryją swoich wysokich ambicji, by do medalowego dorobku ostatnich lat dołożyć kolejny krążek – tym razem wywalczony w kraju. Do turnieju Polacy przygotowywali się w piętnastoosobowym składzie, gdzie do olimpijskiej dwunastki dołączyli Damian Wojtaszek, Tomasz Fornal oraz Norbert Huber, który ostatecznie nie znalazł się na liście powołanych na Mistrzostwa Europy.

Zmagania grupowe nasza reprezentacja toczyć będzie w Krakowie, gdzie zagra kolejno z drużynami narodowymi Portugalii, Serbii, Grecji, Belgii oraz Ukrainy. W przypadku awansu do 1/8 finału Mistrzostw Europy rywalizacja przeniesie się do Gdańska, natomiast zmagania o medale rozegrane zostaną w Katowicach.

Skład reprezentacji Polski

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Sztab trenerski i medyczny
Vital Heynen – trener
Michał Mieszko Gogol – asystent trenera
Sebastian Pawlik – asystent trenera
Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego
Robert Kaźmierczak – statystyk
Jan Sokal – lekarz
Paweł Brandt – fizjoterapeuta
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Elżbieta Poznar – kierownik reprezentacji

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne