PGE Skra Bełchatów podała rozkład sparingów przed sezonem

Wraz z początkiem sierpnia przygotowania do sezonu w okrojonym składzie rozpoczęła PGE Skra Bełchatów. 2 września z kolei bełchatowianie rozpoczną serię meczów kontrolnych .

Niepełny skład

Podopieczni trenera Slobodana Kovacia, przez wzgląd na wciąż trwający sezon reprezentacyjny, przygotowania do rozgrywek klubowych rozpoczęli w okrojonym składzie. Z przygotowującą się do Mistrzostw Europy reprezentacją Polski przebywają Grzegorz Łomacz oraz Mateusz Bieniek, a oprócz nich szeregi swoich drużyn narodowych zasilają Milad Ebadipour (reprezentacja Iranu), Aleksandar Atanasajević i Mihajlo Mitić (reprezentacja Serbii), a także Taylor Sander (reprezentacja Stanów Zjednoczonych).

W przygotowaniach do sezonu 2021/2022 na ten moment uczestniczą: nowy atakujący Damian Schulz, Sebastian Adamczyk, Przemysław Kupka, Karol Kłos, Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki. Ponadto razem z zespołem przebywa Dick Kooy, który będzie brał udział w treninach z bełchatowianami przez najbliższe tygodnie.

Solidne przygotowania

Bełchatowianie serie meczów kontrolnych rozpoczną już 2 września starciem z drugoligowymi Aniołami Toruń w hali Energia. Kolejne spotkanie odbędzie się 16 września we Wrocławiu z miejscową Gwardią. Kolejnego dnia na swoim terenie bełchatowianie podejmą ekipę Cerradu Enei Czarnych Radom, z którą zmierzą się także 18 września. Zaledwie tydzień później zagrają również z niemieckim Berlin Volley Recyclings, zaś cykl gier kontrolnych zakończą w ostatni weekend września udziałem w turnieju Gigantów Siatkówki w Jelczu- Laskowiczach. W tej imprezie udział wezmą także Jastrzębski Węgiel, Fenerbahce Stambuł oraz Galatasaray Stambuł.

Zmagania w PlusLidze zainaugurowane zostaną w pierwszy weekend października, a bełchatowianie rywalizacje w nich otworzą wyjazdowym spotkaniem z Cuprum Lubin.

Źródło: http://www.skra.pl / opracowanie własne