Wicemistrzowie Polski rozpoczęli serię sparingów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle serię meczów kontrolnych rozpoczęli od dwóch spotkań z pierwszoligową eWinner Gwardią Wrocław. W obu starciach lepsi okazali się siatkarze z Wrocławia.

Pierwszy sparing odbył w się w Kędzierzynie-Koźlu. Trener Gheorghe Cretu w meczach nie mógł skorzystać z Łukasza Kaczmarka, Aleksandra Śliwki, Kamila Semeniuka i Norberta Hubera, którzy wraz z reprezentacją Polski przygotowują się do mistrzostw Europy. Ponadto dopiero w najbliższym tygodniu do zespołu dołączą David Smith oraz Erik Shoji. Pod nieobecność kadrowiczów wicemistrzów Polski wspierali na co dzień występujący w barwach ZAKSY Strzelce Opolskie: Ernest Kaciczak, Fabian Majcherski, Markus Kosian oraz Wiktor Kłęk.

Trener Gheorghe Cretu w pierwszej kolejności trener desygnował do gry Marcina Janusza, Tomasza Kalembkę, Adriana Staszewskiego, Wojciecha Żalińskiego, Bartłomieja Klutha, Korneliusza Banacha (libero). W szeregach zespół z Wrocławia nie zabrakło zawodników doskonale znanych z plusligowych parkietów, m.in. Grzegorza Boćka, Rafała Sobańskiego czy Lukasa Tichacka.

Spotkanie to od początku toczyło się po myśli zawodników eWinner Gwardii Wrocław, którzy premierową odsłonę wygrali 25:23. W kolejnych dwóch setach goście triumfowali 25:17. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:0 na korzyść pierwszoligowego zespołu. Szkoleniowcy obu zespołów umówili się na rozegrali dodatkowej, czwartej partii, w której wicemistrzowie Polski pokonali rywali 31:29.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)

dodatkowy set: 31:29 dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Drugie spotkanie towarzyskie pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a eWinner Gwardią Wrocław odbyło się w Dobrodzieniu z udziałem kibiców. W wyjściowej szóstce kędzierzyńskiego zespołu pojawili się: Marcin Janusz, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, Krzysztof Rejno, Tomasz Kalembka i Fabian Majcherski (libero).

Mecz ten okazał się znacznie bardziej wyrównany niż pierwsze spotkanie sparingowe. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem kędzierzynian 26:24. W kolejnych dwóch setach lepsi okazali się jednak siatkarze z Wrocławia. Podopieczni trenera Cretu zdołali jednak zwyciężyć w czwartej partii i doprowadzili do tie-breaka, w którym triumfowali zawodnicy eWinner Gwardii Wrocław, którzy wygrali cały mecz 3:2.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – eWinner Gwardia Wrocław 2:3 (26:24, 19:25, 18:25, 25:23, 13:15)

Źródło: zaksa.pl/ opracowanie własne