Projekt Warszawa górą w meczu sparingowym

Siatkarze Projektu Warszawa w piątek rozegrali mecz sparingowy z ekipą Cerradu Enei Czarnych Radom. Warszawianie po czterech setach pokonali rywali z Radomia, oddając im jedynie drugiego z setów.

Sprawdzian formy

Zespoły ligowe rozpoczęły serie spotkań sparingowych przed zbliżającym się sezonem 2021/2022. W miniony piątek mecz kontrolny rozegrały ze sobą drużyny z Mazowsza: Projekt Warszawa i Cerrad Enea Czarni Radom. W pojedynku nie zabrakło wrażeń, a pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się minimalną różnicą punktów – pierwszy z nich padł łupem warszawian, zaś w drugim skuteczniejsi okazali się siatkarze z Radomia. W trzeciej odsłonie wyraźnie kontroli nad grą nie tracili warszawianie, zwyciężając z przewagą aż ośmiu „oczek”, a w czwartej partii postawili kropkę nad ‚i’, wygrywając z różnicą czterech punktów. Warto podkreślić, że warszawianie zdecydowanie skuteczniej zaprezentowali się w grze blokiem, bowiem tylko tym elementem zdobyli 14 punktów wobec 8 „oczek” radomian.

W zespole Projektu Warszawa najlepiej punkującym graczem był środkowy Andrzej Wrona, który zdobył 11 punktów, z czego 1 zagrywką i 4 blokiem. Skończył 6 z 8 ataków, co dało mu 75% skuteczność gry w tym elemencie. Po przeciwnej stronie siatki najlepiej zaś punktował Aleksander Berger, a zdobył 12 „oczek”, w tym 2 zagrywką. Atakował ze skutecznością 43%, kończąc 10 z posłanych do niego 23 piłek.

Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:23, 25:27, 25:17, 25:21)

Składy drużyn:

Projekt Warszawa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jay Blankenau, Dusan Petković, Igor Grobelny, Dominik Jaglarski (libero) oraz Michał Superlak, Mateusz Janikowski, Janusz Gałązka, Jan Fornal

Cerrad Enea Czarni Radom: Michał Ostrowski, Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Alexander Berger, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Mateusz Masłowski (libero) oraz Wiktor Nowak, Daniel Gąsior, Paweł Rusin, Bartosz Fiirszt,

Obie ekipy w tym tygodniu udadzą się na mecze kontrolne do Lublina. Tam w piątek i sobotę wezmą udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin, a oprócz nich zagrają także gospodarze i zarazem tegoroczny beniaminek PlusLigi, LUK Politechnika Lublin, oraz Ślepsk Malow Suwałki.

Źródło: Informacja własna