Bernardo Rezende podał skład Francuzów na Mistrzostwa Europy

Już w tym tygodniu rozpoczną się Mistrzostwa Europy. Trener Bernardo Rezende podał skład reprezentacji Francji na turniej, który zostanie rozegrany w czterech krajach: Polsce, Estonii, Czechach i Finlandii.

Czas na ostatni cel tego lata

Reprezentacja Francji po wywalczeniu na początku sierpnia mistrzostwa olimpijskiego przystąpiła do przygotowań przed ostatnią imprezą tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Trójkolorowi formę na Mistrzostwa Europy szlifowali w Belfort, gdzie rozegrali także dwa mecze kontrolne z kadrą Ukrainy – oba zakończyły się ich zwycięstwem.

Selekcja dokonana

Trener Bernardo Rezende ogłosił czternastoosobowy skład drużyny, która powalczy o mistrzostwo Starego Kontynentu. W zespole znalazło się dziesięciu mistrzów olimpijskich z Tokio, a skład zespołu uzupełnili siatkarze, którzy brali udział w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów oraz François Rebeyrol. „Nie ulegało wątpliwościom, że dziesięciu siatkarzy, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich, pojedzie na Mistrzostwa Europy. Theo Faure, który będzie zmiennikiem Jeana Patry, od kilku tygodni prezentuje się z bardzo dobrej strony. Był też w drużynie podczas rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów i potwierdził swoje umiejętności oraz potencjał w kontekście przyszłości reprezentacji Francji. Na miejsce w składzie zasłużył również Mousse Gueye, dzięki dobremu nastawieniu i pracy jaką włożył podczas przygotowań. Na pozycji libero zdecydowaliśmy się na Benjmaina Diez, gdyż uznaliśmy, że będzie najlepszym wsparciem dla Jeni Grebennikova. Co do czwartego przyjmującego, wybór był bardziej skomplikowany, bo pomiędzy Luką Bassim a Françoisem Rebeyrolem. Wybraliśmy Françoisa, ponieważ ma większy potencjał fizyczny i jest typem zawodnika, którego szukamy. Musi dużo pracować, gdyż jest jeszcze młodym zawodnikiem, ale dzięki obecności doświadczonych graczy nabierze jeszcze większego zaufania do grupy” – wyjaśnił swoje decyzje trener Bernadro Rezende.

Warto też podkreślić, że jak poinformowano na stronie francuskiej federacji, Kevin Tillie, podobnie jak Stephen Boyer, zrezygnował z gry w tegorocznych Mistrzostwach Europy z powodów rodzinnych.

Francuzi już we wtorek udadzą się do Estonii, gdzie rozegrają fazę grupową europejskiego czempionatu. W Tallinie zmierzą się kolejno z reprezentacją Słowacji, Chorwacji, Niemiec, Łotwy i Estonii.

Skład reprezentacji Francji na Mistrzostwa Europy 2021:

Przyjmujący: Earvin N’gapeth, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Francois Rebeyrol

Środkowi: Barthelemy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Daryl Bultor, Mousse Gueye

Atakujący: Jean Patry, Theo Faure

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

Libero: Jenia Grebennikov, Benjamin Diez,

Sztab szkoleniowy:

Trener: Bernardo Rezende

Asystent trenera: Roberley Luiz Leonaldo

Asystent trenera: Mauricio Motta Paes

Kierownik zespołu: Frederic Gibert

Lekarz: Josselin Laffond

Fizjoterapeuta: Jean-Paul Andrea

Trener przygotowania fizycznego: Laurent Lecine

Statystycy: Paolo Perrone, Valentin Routeau

Źródło: http://www.ffvb.org / opracowanie własne