Wicemistrzowie Polski przygotowują się do sezonu!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już na początku sierpnia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022, gdzie drużyna będzie walczyć o obronę złotego medalu siatkarskiej Ligi Mistrzów, a także utrzymanie dobrej passy na krajowych parkietach. Jak do tej pory podopieczni Gheorghe Cretu wzięli udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Zmiany kadrowe

Po zakończeniu sezonu 2020/2021, gdzie kędzierzynianie wywalczyli złoty medal Ligi Mistrzów oraz wicemistrzostwo Polski, w zespole doszło do wielu kluczowych zmian kadrowych, bowiem z zespołem pożegnali się tacy zawodnicy jak Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski czy Jakub Kochanowski. Jednak włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle starali się pozyskać równie wartościowych zawodników i tym samym w drużynie z Opolszczyzny zagrają między innymi Marcin Janusz, Erik Shoji czy Norbert Huber, a w zespole pozostaną również tacy zawodnicy jak Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk czy Aleksander Śliwka. Po raz kolejny włodarze klubu budując skład kierowali się zasadą zachowania stabilności, co ma pomóc w walce o kolejne trofea. Do ważnej zmiany doszło również na stanowisku pierwszego trenera, gdzie Nikolę Grbicia zastąpił Gheorghe Cretu. Jak do tej pory Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trenuje w dziewięcioosobowym składzie, który stanowią: Marcin Janusz, Michał Kozłowski, Korneliusz Banach, Tomasz Kalembka, Krzysztof Rejno, Norbert Huber, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski i Wojciech Żaliński. Pozostali zawodnicy dołączą do drużyny po zakończeniu rozgrywek reprezentacyjnych.

Sezon 2021/2022 kędzierzynianie rozpoczną meczem ze Stalą Nysa, jednak za nim na dobre wystartuje PlusLiga to zespół czeka seria gier kontrolnych, którą zainauguruje starcie z eWinner Gwardią Wrocław. W kolejnych tygodniach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Jurajskimi Rycerzami, GKS-em Katowice, a także weźmie udział w dwóch turniejach –  Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka i Zdzisława Kiczyńskiego, gdzie wystąpią również jastrzębianie, lubinianie oraz zespół z Nysy, a także w Memoriale Arkadiusza Gołasia, gdzie ponownie po drugiej stronie siatki staną zawodnicy Aluron CMC Warty Zawiercie, a stawkę uzupełnią siatkarze Projektu Warszawa i Sir Safety Perugii.

Plan meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

26 sierpnia, Wrocław: eWinner Gwardia Wrocław – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

28 sierpnia, Dobrodzień: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle –  eWinner Gwardia Wrocław

2 września, Zawiercie: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

3 września, Strzelce Opolskie: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie

10 września, Katowice: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

11 września, Głogówek: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

16-17 września, Nysa: Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka i Zdzisława Kiczyńskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel i Cuprum Lubin

25-26 września, Zalasewo: XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Sir Safety Perugia i Projekt Warszawa)

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne