Przedsezonowy rozkład jazdy Jurajskich Rycerzy

Aluron CMC Warta Zawiercie od swojego debiutu w PlusLidze nie kryje wysokich ambicji, nie inaczej jest przed sezonem 2021/2022. Podopieczni Igora Kolakovicia już pracują nad formą by jak najlepiej przygotować się do startu rozgrywek. Zawiercianie mają za sobą udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, a w najbliższych dniach wylecą na zgrupowanie do Czarnogóry.

Aluron CMC Warta Zawiercie to kolejny zespół w którym doszło do kilku kluczowych zmian kadrowych. Szeregi Jurajskich Rycerzy zasilili między innymi tacy zawodnicy jak Dawid Konarski, Uros Kovacević czy Facundo Conte, a na stanowisku drugiego trenera Dominika Kwapisiewicza zastąpił Srdjan Popović. Nowa drużyna z Zawiercia ma już za sobą pierwsze tygodnie przygotowań, gdzie pod nieobecność reprezentantów swoich krajów w treningach pomagają Nikodem Wolański, Wiktor Mielczarek oraz Kamil Baránek. W ostatnim czasie zawodnicy skupiali się na treningu siłowym pod okiem trenera przygotowania fizycznego Jakuba Gniado oraz powoli szlifują kolejne elementy siatkarskiego rzemiosła na hali. W najbliższych dniach Aluron CMC Warta Zawiercie wyleci na tygodniowe zgrupowanie do Podgoricy, gdzie rozegra mecze sparingowe z, przygotowującą się do Mistrzostw Europy, reprezentacją Czarnogóry.  

Po powrocie do Polski Jurajskich Rycerzy czeka seria sparingów z czołowymi zespołami PlusLigi jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel czy Asseco Resovia Rzeszów. Zawiercianie swoją dyspozycję sprawdzą również w pojedynkach z katowiczanami i plusligowym beniaminkiem – LUK Politechniką Lublin. Dodatkowo po raz kolejny podopieczni Igora Kolakovicia zagrają w Memoriale Arkadiusza Gołasia, gdzie w stawce rywali znalazła się Sir Safety Perugia, natomiast ostatnim sprawdzianem przed inauguracją sezonu 2021/2022 będzie domowy mecz z Jastrzębskim Węglem.

Plan sparingów Aluron CMC Warty Zawiercie

2-3 września: mecze z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Zawiercie i Strzelce Opolskie)

10 września: wyjazdowy mecz z Jastrzębskim Węglem

14 września: wyjazdowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów

17-18 września: mecze z GKS-em Katowice (Katowice i Zawiercie)

22 września: mecz z LUK Politechniką Lublin (Kielce)

25-26 września: XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia (Swarzędz-Zalasewo)

28, 29 lub 30 września: domowy mecz z Jastrzębskim Węglem

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne