Jastrzębianie przygotowują się do walki o obronę mistrzostwa Polski

Drużyna Jastrzębskiego Węgla kilkanaście dni temu rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Jastrzębianie na razie trenują w niepełnym składzie, jednak wszyscy są zmotywowani do tego, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu, w którym celem będzie obrona mistrzostwa Polski.

Czas powrotu na boisko

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w nadchodzącym sezonie PlusLigi mają przed sobą duże wyzwanie. Będą walczyć o obronę wywalczonego kilka miesięcy temu tytułu mistrza Polski, a ponadto czeka ich walka w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego, który objął klub w trakcie minionego sezonu i doprowadził go do zwycięstwa w PlusLidze, po kilku tygodniach przerwy powrócili do treningów i budują formę. „Tak jak mówiłem w zeszłym sezonie: zdobycie mistrzostwa Polski nie jest łatwą sprawą. Wręcz przeciwnie – jest to bardzo trudne zadanie. Poziom ligi rośnie z każdym rokiem i w nadchodzącym sezonie znów trafi do PlusLigi wielu świetnych zawodników – siatkarzy z przeszłością w lidze bądź debiutantów” – mówił szkoleniowiec mistrzów Polski, nie kryjąc swojej radości z obecności w klubie z Jastrzębia-Zdroju oraz podkreślając, że zespół czeka ciężka praca i mnóstwo wyzwań. Według włoskiego szkoleniowca nadchodzący sezon PlusLigi Będzie wyrównany, ale najważniejsza będzie koncentracja w kolejnych spotkaniach.

Niepełny skład

Drużyna Jastrzębskiego Węgla przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpoczęła w niepełnym składzie z uwagi na zobowiązania kadrowe kilku siatkarzy. Już na początku września wystartują bowiem Mistrzostwa Europy, do których ze swoimi reprezentacjami przygotowują się Benjamin Toniutti, Stephen Boyer, Jan Hadrava i Eemi Tervaportti. Wspomniani siatkarze do zespołu dołączą po mistrzostwach Starego Kontynentu, zaś pod ich nieobecność w treningach drużynie będą pomagać Stanisław Wawrzyńczyk, Azer Tural Hasanli, Bartosz Krzysiek, a także adepci z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Od pierwszych zajęć w przygotowaniach bierze udział dziewięciu siatkarzy: Szymon Biniek, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura, Tomasz Fornal, Dawid Dryja, Jakub Macyra, Wojciech Szwed, a także Jakub Popiwczak, dla którego rozgrywki 2021/2022 będą dziesiątymi w barwach mistrza Polski. „Pamiętam jak trener Leszek Dejewski wprowadzał mnie do zespołu. Dookoła mnie były gwiazdy, fantastyczni zawodnicy. A to wszystko tak przeleciało mi przed oczami, że nie zdążyłem się obrócić i w tym momencie ja tutaj stoję jako mistrz Polski i zawodnik fantastycznej drużyny” – przyznał libero Jastrzębskiego Węgla.

Praca nad jak najlepszym przygotowaniem wre

Jastrzębianie szlifują formę zarówno podczas treningów w hali, jak i w siłowni, a wcześniej kilku z nich wzięło udział w drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jastrzębianie zakończyli ten turniej na etapie ćwierćfinału, w którym po dwóch setach ulegli ekipie Projektu Warszawa.

Teraz przed jastrzębianami kolejne tygodnie przygotowań. Nie zabraknie także meczów kontrolnych, w których będą sprawdzali efekty swojej pracy, a te zaplanowane są na wrzesień. Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi natomiast jastrzębianie rozegrają 2 października. Na wyjeździe zmierzą się z ekipą beniaminka, LUK Politechniką Lublin.

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl / opracowanie własne