Reprezentacja Polski przygotowuje się do Mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski Mężczyzn powróciła do treningów w Spale. Biało-czerwoni rozpoczęli bowiem przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Europy, których Polska jest współgospodarzem obok Czech, Estonii i Finlandii.

To jeszcze nie koniec

Reprezentacja Polski po zakończonych niedawno Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ma przed sobą jeszcze jedno zadanie. Na podopiecznych trenera Vitala Heynena czekają Mistrzostwa Europy, a turniej ma tym większe znaczenie, że Polska jest jednym z jego organizatorów, zaś miastami, w których będą rywalizować siatkarze, są Gdańsk, Kraków i Katowice. Biało-czerwoni mecze fazy grupowej rozegrają Krakowie, a w niej zagrają kolejno z reprezentacją Portugalii, Serbii, Grecji, Belgii i Ukrainy.

Praca wre

Polacy przygotowują się w Spale do nadchodzącej imprezy, a do kadry, która reprezentowała Polskę w Tokio, dołączyli Tomasz Fornal, Norbert Huber i Damian Wojtaszek. „Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się w Spale są zdrowi. Budujące jest również, że żaden z członków ekipy olimpijskiej nie zrezygnował z kadry” – mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk, wyrażając jednocześnie nadzieję na walkę o najwyższe cele. Przypomnijmy, że przed dwoma laty biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal w Mistrzostwach Europy.

Skład reprezentacji Polski przygotowujący się w Spale:

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski,

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Sztab szkoleniowy i medyczny:

Trener: Vital Heynen

Asystenci trenera: Michał Gogol, Sebastian Pawlik

Trenerzy przygotowania fizycznego: Wojciech Bańbuła, Jakub Gniado

Statystyk: Robert Kaźmierczak

Fizjoterapeuci: Tomasz Pieczko, Olaf Gołąbek

Kierownik reprezentacji: Elżbieta Poznar

Źródło: http://www.pzps.pl / opracowanie własne