Ferdinando De Giorgi odkrył karty przed Mistrzostwami Europy

Reprezentacja Włoch przygotowuje się do jak najlepszego zaprezentowania się w tegorocznych Mistrzostwach Europy i walki o najwyższe cele. Trener Ferdinando De Giorgi podał listę siatkarzy powołanych na tę imprezę.

Operacja: CEV Mistrzostw Europy 2021

Przed reprezentacją Włoch, jak i przed innymi europejskimi drużynami, w tym sezonie kadrowym stoi jeszcze jedno ważne zadanie. Na początku września rozpoczną się bowiem Mistrzostwa Europy, które są organizowane przez cztery kraje: Polskę, Estonię, Finlandię i Czechy. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego mecze fazy grupowej rozegrają w Ostrawie, a w nich zmierzą się kolejno z kadrą Białorusi, Czarnogóry, Bułgarii, Słowenii i Czech.

Jak najlepiej się przygotować

Włosi już od kilku dni budują formę przed mistrzostwami Starego Kontynentu. Efekty swoich treningów będą mogli sprawdzić w meczach sparingowych z reprezentacją Belgii, a te są zaplanowane na 25 i 26 sierpnia. 27 sierpnia planowane jest zakończenie przygotowań, zaś 3 września siatkarze reprezentacji Włoch zainaugurują CEV Mistrzostwa Europy 2021.

Skład reprezentacji Włoch:

Przyjmujący: Mattia Bottolo, Oreste Cavuto, Daniele Lavia, Alessandro Michieletto, Francesco Recine

Rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli

Atakujący: Giulio Pinali, Yuri Romano

Środkowi: Simone Anzani, Lorenzo Cortesia, Gianluca Galassi, Daniele Mazzone, Fabio Ricci

Libero: Fabio Balaso, Filippo Federici

Źródło: http://www.federvolley.it / opracowanie własne