Słoweńcy przygotowują się do mistrzostw Europy

Reprezentanci Słowenii na początku sierpnia rozpoczęli przygotowania do wrześniowych mistrzostw Starego Kontynentu. Podopieczni trenera Alberto Giulianiego trenują w czternastoosobowym składzie, który ma powalczyć o kolejny sukces w Europie.

Słoweńcy, tradycyjnie już, przygotowania do najważniejszej dla nich imprezy tegorocznego sezonu kadrowego, rozpoczęli w Kranjskiej Gorze. Na kolejną część treningów przed mistrzostwami Europy siatkarze ze Słowenii przenieśli się do Lublany, gdzie rozegrali także pierwsze mecze sparingowe. „Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy do tej pory. Wszystko idzie zgodnie z moim planem pracy. Zawsze jestem bardzo zadowolony ze zgrupowań w Kranjskiej Gorze. Mamy wszystko, czego potrzebujemy. Celem pierwszych tygodni przygotowań było dobre przygotowanie fizyczne zawodników, ale poświęciliśmy się również technikom indywidualnym” – nie krył swojego zadowolenia trener Słoweńców, Alberto Giuliani i dodał: „Mamy przed sobą bardzo ważną część przygotowań, ponieważ od teraz skupimy się głównie na naszej grze. Za pomocą meczów sparingowych postaramy się podnieść naszą formę i dobrze przygotować się do mistrzostw Europy”.

Srebrni medaliści mistrzostw Europy z 2019 roku najważniejszą część przygotowań rozpoczęli od sparingów z reprezentacją Chorwacji. Słoweńcy trzykrotnie zmierzyli się z Chorwatami. Pierwsze i drugie starcie padło łupem podopiecznych trenera Albero Giulianiego. Z kolei drugi mecz zakończył się remisem.

Słowenia – Chorwacja 3:1 (25:23, 25:21, 25:27, 25:17)

Słowenia – Chorwacja 2:2 (23:25, 25:17, 25:23, 23:25)

Słowenia – Chorwacja 3:0 (25:18, 25:29, 25:21)

Reprezentacja Słowenii przed rozpoczęciem mistrzostw weźmie także udział w turnieju towarzyskim, który odbędzie się na Ukrainie. Oprócz Słoweńców oraz gospodarzy, zagrają w nim również Serbowie oraz Bułgarzy.

Przypomnijmy, że Słoweńcy zmagania w mistrzostwach Starego Kontynentu rozpoczną w Ostrawie, a ich rywalami w fazie grupowej będą kolejno reprezentacje: Czech, Czarnogóry, Białorusi, Bułgarii oraz Włoch.

Skład Słoweńców na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający: Dejan Vinčić, Gregor Ropret

Atakujący: Tonček Štern, Alen Šket

Środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Matic Videčnik

Przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Žiga Štern, Rok Možič

Libero: Jani Kovačič, Jan Klobučar 

Źródło: http://www.odbojka.si/informacja własna