Projekt Warszawa szlifuje formę przed kolejnym sezonem PlusLigi

Zespół Projektu Warszawa rozpoczął przygotowania do sezonu 2020/2021. Brązowi medaliści ostatniej edycji rozgrywek mają przed sobą duże wyzwanie w postaci walki o najwyższe cele nie tylko na boiskach krajowych, ale również w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Przygotowania czas start

Siatkarze Projektu Warszawa mają za sobą już pierwsze treningi przed zbliżającym się sezonem 2021/2022. Oprócz zajęć w hali i siłowni warszawianie mieli także zajęcia na piasku, a trzeba też wspomnieć, że na początku sierpnia zagrali w drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, gdzie ostatecznie zajęli drugie miejsce, ulegając w finale drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Póki co warszawianie muszą radzić sobie bez Piotra Nowakowskiego, Damiana Wojtaszka, Angela Trinidada De Haro oraz Jaya Blankenau’a. O ile Kanadyjczyk do warszawskiego zespołu dołączy w najbliższych dniach, pozostała trójka graczy bierze udział w przygotowaniach do zbliżających się Mistrzostw Europy. W okresie przygotowawczym do zespołu dołączyli Bartosz Sławiński, który jest wychowankiem RCS Czarnych Radom i SMS-u PZPS Spała, a także Szymon Janus z KS Metro Warszawa. Warto wspomnieć, że w pierwszych treningach brązowym medalistom sezonu 2020/2021 pomogli dwaj byli gracze warszawskiej drużyny – Zbigniew Bartman i Bruno Romanutti. „Świetnie pamiętam tę halę, spędziłem w Warszawie dwa sezony na parkietach PlusLigi, także fajnie jest wrócić do tego miejsca” – mówił Zbigniew Bartman.

Próba możliwości przed startem

Warszawianie przed pierwszym meczem sezonu 2021/2022 będą mieli okazję do sprawdzenia efektów swoich przygotowań w meczach sparingowych. Tuż przed startem rozgrywek PlusLigi udadzą się do Zalasewa, gdzie w dniach 25-26 września rozegrany zostanie XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W meczu półfinałowym ekipa Projektu Warszawa zmierzy się z ekipą Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a poza nimi w rozgrywkach wezmą też udział Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Sir Safety Perugia. „Wracamy do Zalasewa by obronić tytuł, choć patrząc na skład tegorocznej imprezy będzie to prawdziwe wyzwanie” – mówił wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy klubu Piotr Gacek, przypominając również, że warszawianie triumfowali w XV edycji turnieju ku pamięci Arkadiusza Gołasia.

Sezon ligowy natomiast siatkarze Projektu Warszawa zainaugurują 2 października meczem z Cerradem Enea Czarnymi Radom, z którym zagrają na wyjeździe.

Źródło: projektwarszawa.waw.pl / opracowanie własne