LUK Politechnika Lublin przygotowuje się do debiutu w PlusLidze!

Po wywalczeniu historycznego awansu do PlusLigi i skompletowaniu składu drużyna LUK Politechniki Lublin rozpoczęła przygotowania do debiutanckiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Lublinianie mają już za sobą m.in udział w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Przygotowania do debiutu

Drużyna LUK Politechniki Lublin w maju wygrała rozgrywki Tauron 1 Ligi, a następnie włodarze klubu rozpoczęli budowanie składu na nadchodzące rozgrywki. Po sezonie 2020/2021 w zespole pozostali m.in. Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Szymon Romać czy Konrad Stajer, a ponadto lublinianie pozyskali jeszcze kilku siatkarzy z doświadczeniem gry w siatkarskiej ekstraklasie, m.in. Jana Nowakowski, Bartosza Filipiaka, Dustina Wattena czy Milana Katicia. Pierwszym przystankiem LUK Politechniki Lublin zaliczającym się do przygotowań był udział w drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Lublinianie ostatecznie zajęli czwarte miejsce, przegrywając w ostatnim starciu z ekipą Cuprum Lubin. W półfinale zaś siatkarze z Lubelszczyzny musieli uznać wyższość drużyny projektu Warszawa, ulegając jej po trzech setach. Turniej w Krakowie, jak podkreślił trener Dariusz Daszkiewicz, był dobrą zabawą, jednak po nim zespół skupił się wyłącznie na przygotowaniach do PlusLIgi: „Teraz głównie pracujemy nad siłą i wytrzymałością, stąd trzy razy w tygodniu jednostki na siłowni, oczywiście z różnymi obciążeniami. Podczas treningów na hali dokładamy technikę, więc wszystko przebiega zgodnie z ustalonym wcześniej planem. Taki pierwszy etap przygotowań potrwa jeszcze przez kolejny tydzień. Potem na treningach będzie przewaga stricte elementów siatkówki nad siłą oraz motoryką” – mówił po zakończonych rozgrywkach na piasku i powrocie całego zespołu do treningu w hali i siłowni.

Sprawdzanie postępów

Przed Lublinianami duże wyzwanie w związku z debiutem w siatkarskiej ekstraklasie. Klub będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, a efekty swoich treningów siatkarze lubelskiego zespołu będą sprawdzać w meczach sparingowych. Pierwsze gry kontrolne rozegrają już w dniach 25-26 sierpnia z ekipą Trefla Gdańsk, a te odbędą się w Starej Kiszewie. „Myślę, że już te spotkania pokażą nam, co dotychczas zrobiliśmy dobrze, a nad czym musimy więcej pracować, aby być jak najlepiej przygotowanym do sezonu. Zależy mi na tym, abyśmy w żadnym meczu się nie poddali i na to będę zwracał uwagę moim podopiecznym już podczas spotkań z drużyną z Gdańska. Tym bardziej że od tego momentu praktycznie co tydzień będziemy sprawdzali formę na tle innych zespołów” – podkreślił szkoleniowiec LUK Politechniki Lublin.

Poza dwumeczem z Treflem Gdańsk siatkarze lubelskiego zespołu zmierzą się m. in. w organizowanym przez siebie turnieju w dniach 3-4 września. W Lublinie oprócz gospodarzy zagrają także Cerrad Enea Czarni Radom, Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki.

Plan sparingów LUK Politechniki Lublin:

25-26.08 – dwumecz z ekipą Trefla Gdańsk (Stara Kiszewa)

03-04.09 – Turniej z udziałem Cerradu Enei Czarnych Radom, Projektu Warszawa i Ślepska Malow Suwałki (Lublin)

08.09 – mecz z Asseco Resovią Rzeszów (Lublin)

10-11.09 – Turniej z udziałem Cerradu Enei Czarnych Radom, Indykpolu AZS-u Olsztyn i Barkon Każany Lwów (Kozienice)

15-16.09 – Turniej z udziałem VK Ostrava i WK Winnica (Kielce)

18.09 – mecz z Asseco Resovią Rzeszów (Rzeszów)

22.09 – mecz z Aluronem CMC Warta Zawiercie (Kielce)

23-24.09 – Turniej z udziałem Stali Nysa, GKS-u Katowice, Cuprum Lubin (Gorlice/Kobylanka)

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne