Nowa drużyna Dawida Konarskiego

Wielokrotny reprezentant Polski, Dawid Konarski w sezonie 2021/2022 zasili szeregi Aluron CMC Warty Zawiercie. Atakujący na Jurę Krakowsko-Częstochowską przenosi się z Radomia, a z nowym klubem związał się rocznym kontraktem.

Dawid Konarski to niezwykle doświadczony siatkarz, który swoje pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w Bydgoszczy, gdzie w miejscowym Chemiku zadebiutował na plusligowych boiskach. Dobra postawa atakującego skutkowała propozycją kontraktu ze strony Asseco Resovii Rzeszów, gdzie siatkarz w latach 2013-2015 wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, srebro Ligi Mistrzów oraz Superpuchar. Po dwóch sezonach spędzonych na Podkarpaciu Dawid Konarski został zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dokładając do swojego dorobku dwa mistrzostwa kraju oraz Puchar Polski. Sezon 2017/2018 atakujący spędził w tureckiej Ankarze, lecz już po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na powrót do kraju i kolejne dwa lata Dawid Konarski reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla z którym wywalczył brązowy medal rozgrywek. Przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 atakujący brał udział w drafcie do ligi koreańskiej, jednak ostatecznie Dawid Konarski zasilił szeregi zespołu z Radomia. Dwukrotny mistrz Świata w barwach Cerradu Enei Czarnych Radom rozegrał dwadzieścia dwa mecze i zdobył trzysta czterdzieści jeden punktów, jednak na przestrzeni całego sezonu dyspozycja Dawida Konarskiego falowała, co przeniosło się również na sezon reprezentacyjny i siatkarza zabraknie w składzie biało – czerwonych na Ligę Narodów oraz Igrzyska Olimpijskie. Po zakończeniu plusligowych rozgrywek atakujący zdecydował się na zmianę klubu, po raz kolejny próbując dostać się do rozgrywek koreańskich, jednak również i tym razem atakujący zagra w Polsce. „Drużyna, która tutaj powstaje, była głównym powodem mojej decyzji. Obecność trenera, który też napierał, żebym się w tej drużynie pojawił. Ja, wiedząc, jaki zespół tu się szykuje, też chciałem swoją osobą pomóc w walce o historyczny wynik Aluron CMC Warty Zawiercie. Nie ukrywam, że ostatni sezon był dużo poniżej oczekiwań moich i byłego klubu, więc mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę, być w play-offach i walczyć do ostatniej piłki tego sezonu o medale” – mówi nowy atakujący zawiercian.

Dawid Konarski związał się rocznym kontraktem z Aluron CMC Wartą Zawiercie, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Mateuszem Malinowskim, który w barwach Jurajskich Rycerzy rozegra już czwarty sezon i w tym czasie stał się filarem zespołu. „W najlepszym do tej pory sezonie naszego klubu Mateusz Malinowski i Grzegorz Bociek świetnie uzupełniali się na pozycji atakującego, prezentując odmienne walory. Wierzymy, że podobnie będzie w nadchodzących rozgrywkach, a komplementarność atutów Maliny i Konara będzie jednym z kluczy do sukcesu” – mówi prezes Kryspin Baran.

Źródło: aluroncmc.pl/opracowanie własne