Maciej Kołodziejczyk drugim trenerem LUK Politechniki Lublin

Władze LUK Politechniki Lublin oficjalnie poinformowały, że w sezonie 2021/2022 Maciej Kołodziejczyk będzie pełnił funkcję drugiego trenera zespołu. W debiutanckim sezonie PlusLigi stworzy duet trenerski z Dariuszem Daszkiewiczem.

Kolejny rok w Lublinie

Maciej Kołodziejczyk z drużyną LUK Politechniki Lublin współpracuje już dłuższy czas i to pod jego wodzą lublinianie notowali kolejne awanse w rozgrywkach. W sezonie 2018/2019 zespół z Lublin wywalczył awans do rozgrywek ówczesnej Krispol 1 Ligi, a już w pierwszym sezonie gry na zapleczu ekstraklasy zdobył brązowy medal. Przed sezonem 2020/2021 władze zespołu zapowiedziały walkę o awans do PlusLigi, a trener Maciej Kołodziejczyk prowadził go w tym od początku. Pod jego batutą lubelska ekipa dobrze prezentowała się na parkietach Tauron 1 Ligi, utrzymując się w tzw. czubie tabeli. W trakcie sezonu do zespołu dołączył trener Dariusz Daszkiewicz, zastępując Macieja Kołodziejczyka w roli pierwszego szkoleniowca. Powstały duet trenerski kontynuował pracę, a te działania doprowadziły zespół do zwycięstwa rozgrywek Tauron 1 Ligi.

W poniedziałek klub poinformował, że na stanowisku pierwszego trenera pozostaje Dariusz Daszkiewicz, a dziś już oficjalnie wiadomo, że w dalszym ciągu będzie on współpracował z Maciejem Kołodziejczykiem. „To wielka satysfakcja, obserwować rozwój Maćka. Łatwo zapomnieć, że wciąż jest przed trzydziestką. To imponujące, w jaki sposób znajduje wspólny język z szatnią, bez względu na to, jak doświadczeni zawodnicy ją tworzą. Jego intuicja i opanowanie pozwoliły nam przetrwać w czubie tabeli – spowodowany plagą kontuzji – kryzys ze stycznia 2020 roku. Wiem, że początek tego roku nie był dla niego łatwy, ale wykazał dużą pokorę i mądrość, kiedy do Drużyny dołączył trener Daszkiewicz. Jestem pewien, że mądrze wykorzysta plusligowe doświadczenia” – mówił wiceprezes LUK Politechniki Lublin, Maciej Krzaczek.

Swojej radości z faktu dalszej pracy w zespole z Lublina nie ukrywał sam Maciej Kołodziejczyk, dla którego, jak wspomniał, będzie to szósty sezon w klubie: „Cieszę się, że przeszedłem z klubem drogę od II ligi do PlusLigi, czyli tego najwyższego szczebla. Jestem dumny z tego, że będę mógł być częścią zespołu, który będzie rywalizował w PlusLidze, bo jeszcze kilka lat wcześniej niewielu myślało, że możemy być w tym miejscu, w którym jesteśmy. Osobiście nie boje się nowych wyzwań i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu” – mówił.

Władze klubu nie zwalniają tempa w pracy nad przygotowaniami do debiutu w siatkarskiej ekstraklasie. Zespół zasiliło sześciu nowych siatkarzy: Szymon Bereza, Szymon Gregorowicz, Wojciech Włodarczyk, Bartosz Filipiak, Jan Nowakowski i Dustin Watten, a ponadto taka sama ilość graczy pozostała w drużynie po sezonie 2020/2021: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać, Jakub Wachnik i Jakub Peszko. Z klubem pożegnało się natomiast dziewięciu siatkarzy: Paweł Rusin, Kamil Durski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Radosław Sterna, Rafał Cabaj, Jędrzej Goss, David Mehić, Jakub Ziobrowski i Neven Majstorović.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl / opracowanie własne