Vital Heynen ogłosił pierwsze powołania na Igrzyska Olimpijskie

Po tygodniach spekulacji Vital Hyenen rozwiał większość wątpliwości ogłaszając listę jedenastu z dwunastu zawodników, którzy polecą na olimpijski turniej w Tokio. Jedyną niewiadomą pozostaje pozycja libero, gdzie nasz szkoleniowiec ostateczną decyzje podejmie po zakończeniu Ligi Narodów, a o ostatnie miejsce w olimpijskim składzie walczą Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek.

Powołania do olimpijskiej reprezentacji od dłuższego czasu budziły wiele emocji, jednak na kluczowych pozycjach Vital Heynen zdecydował się powołać zawodników, którzy od lat stanowią o sile polskiej kadry jak Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek czy Grzegorz Łomacz dla których będą to również kolejne Igrzyska Olimpijskie. Natomiast dla pozostałych zawodników turniej w Tokio będzie pierwszym zetknięciem z najważniejszą imprezą czterolecia. Warto zauważyć, że w gronie jedenastu zawodników, którzy są już pewni gry w Tokio znalazł się tegoroczny debiutant – Kamil Semeniuk, a zmiennikiem Bartosza Kurka został Łukasz Kaczmarek. Skład biało-czerwonych zamknie jeszcze Paweł Zatorski lub Damian Wojtaszek, jednak który z naszych libero dostanie szansę gry o olimpijskie medale zdecydują ostatnie mecze Ligi Narodów.

Na przedolimpijskie zgrupowanie, które biało-czerwoni odbędą w Japonii poleci również dwójka zawodników rezerwowych – Norber Huber i Tomasz Fornal. Jednak za nim Polacy udadzą się do Japonii wezmą również udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Norwegii, Tunezji oraz Egiptu.

Skład reprezentacji Polski

Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk

Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne