Olimpijska dwunastka reprezentacji Argentyny

Nieuchronnie zbliżają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a kolejnym szkoleniowcem, który zdecydował się już na ogłoszenie olimpijskiej dwunastki jest trener reprezentacji Argentyny – Marcelo Méndez. Obecnie Argentyńczycy zakończyli już udział w Lidze Narodów i skupiają się na przygotowaniach olimpijskich.

Reprezentacja Argentyny rozgrywki siatkarskiej Ligi Narodów zakończyła na dziewiątym miejscu notując siedem wygranych meczów, a teraz na dobre zawodnicy pod okiem Marcelo Mendeza skupią się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich, które drużyna odbędzie we Włoszech, gdzie rozegra jeszcze mecze sparingowe z reprezentacją Włoch. Do Japonii Argentyńczycy polecą 12 lipca i odbędą ostatnie zgrupowanie przed turniejem olimpijskim, który rozpocznie się 24 lipca. Podopieczni Marcelo Mendeza zagrają w grupie B i kolejno zmierzą się z reprezentacjami Rosji, Brazylii, Tunezji by fazę grupową zakończyć spotkaniem ze Stanami Zjednoczonymi.

Reprezentacja Argentyny podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro, które odbyły się w 2016 roku awansowała do ćwierćfinału turnieju, a wtedy w składzie znaleźli się między innymi Luciano De Cecco, Sebastián Solé, Cristian Poglajen, Facundo Conte czy Bruno Lima. Natomiast dla Agustína Losera, Santiago Dananiego, Matíasa Sáncheza i Nicolása Mendeza będą to pierwsze Igrzyska Olimpijskie.

Skład reprezentacji Argentyny

Przyjmujący: Facundo Conte, Cristian Poglajen, Ezequiel Palacios, Nicolás Méndez

Środkowi:  Sebastián Solé, Martín Ramos, Agustín Loser

Atakujący: Bruno Lima, Federico Pereyra

Rozgrywający: Luciano De Cecco, Matías Sánchez

Libero: Santiago Danani

Źródło: feva.org.ar/opracowanie własne