Wojciech Żaliński przyjmującym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn–Koźle

Wojciech Żaliński po dwóch latach spędzonych na Warmii i Mazurach zdecydował się na zmianę klubu i w rozgrywkach 2021/2022 zasili szeregi Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn–Koźle. Nowy kontrakt przyjmującego został podpisany na rok.

W poszukiwaniu nowych wyzwań

Wojciech Żaliński przez lata związany był z drużyną Cerradu Enei Czarnych Radom, gdzie najpierw grał w latach 2005 – 2010. Ponadto przyjmujący doświadczenie na siatkarskich parkietach zdobywał jako zawodnik AZS-u Politechniki Warszawskiej oraz Trefla Gdańsk. W 2014 roku Wojciech Żaliński wrócił do Radomia, gdzie spędził pięć kolejnych sezonów, będąc podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Ostatecznie przed rozpoczęciem rozgrywek 2019/2020 siatkarz ponownie zdecydował się zmienić klub i zasilił szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn. W minionym sezonie Wojciech Żaliński wystąpił w dwudziestu siedmiu meczach i do dorobku drużyny dołożył dwieście siedemdziesiąt trzy punkty. Jednocześnie przyjmujący zakończył przygodę z olsztyńskim zespołem, a ostatecznie potwierdziły się również doniesienia o dołączeniu do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. „Gra dla takiego zespołu to będzie dla mnie duże wyzwaniem i nowe doświadczenie. Co do rozgrywek pucharowych do tej pory moim jedynym doświadczeniem był Puchar Challenge (jakieś 10 lat temu) także Liga Mistrzów na pewno będzie dla mnie czymś nowym i bardzo chciałem się z tym zmierzyć” – mówił po podpisaniu kontraktu, podkreślając jednocześnie, że podjęcie decyzji nie trwało długo.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostatni sezon zakończyła jako wicemistrz Polski oraz zdobywca złotego medalu Ligi Mistrzów, a włodarze klubu jeszcze w trakcie trwania rozgrywek pracowali nad budową składu, który ma walczyć o kolejne trofea. Swoje kontrakty przedłużyli między innymi Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka czy Łukasz Kaczmarek. W dalszym ciągu nie wiadomo, kto zastąpi Nikolę Grbicia na stanowisku pierwszego trenera.

Źródło: http://www.zaksa.pl/opracowanie własne