Taylor Sander na dłużej w Bełchatowie

Władze PGE Skry Bełchatów kontynuują budowę składu na kolejne rozgrywki, a dziś poinformowały o przedłużeniu umowy z Taylorem Sanderem. Amerykański przyjmujący do zespołu z Bełchatowa dołączył przed sezonem 2020/2021.

Kontynuacja przygody w Polsce


Taylor Sander pierwsze kroki w siatkówce stawiał w Brigham Young University (2011-2014). Następnie dołączył zespołu Calzedonia Werona, gdzie spędził dwa lata. Po przygodzie we włoskiej Serie A amerykański przyjmujący postanowił spróbować swoich sił w Chinach i zasilił szeregi zespołu Beijing Volleyball (2016-2017), a krótki epizod zanotował również w katarskim Al Arabi Ad-Dauha. Po powrocie do Włoch dołączył do ekipy Cucine Lube Banca Civitanova (2017/2018), a wraz z tym klubem sięgnął po srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, mistrzostwo Włoch, a także srebrny krążek z Ligi Mistrzów.

Siatkarz ma na swoim koncie również występy w brazylijskim Sada Cruzeiro Vôlei, z którym sięgnął po puchar kraju oraz klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej. Od sezonu 2020/2021 występuje w PlusLidze i wiadomo już, że będzie kontynuował przygodę w Bełchatowie w rozgrywkach 2021/2022. „Znaliśmy i znamy jego umiejętności, których próbkę zresztą mieliśmy w ostatnim sezonie. Niestety był dla Taylora ciężki, bo podczas ostatniego dnia zgrupowania reprezentacji Stanów Zjednoczonych pojawił się u niego kolejny uraz i stracił przez to pół sezonu. Gdy wrócił na boisko pokazał, że jest wartościowym zawodnikiem. Ujął nas też swoją postawą, bo gdy wyjeżdżał z Bełchatowa, powiedział, że ma dobrą propozycję z Włoch, ale nie spłacił jeszcze swojego długu w PGE Skrze i jeśli klub wyrazi zgodę, to on chętnie zostanie u nas” – mówił prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki, nie ukrywając radości z przedłużenia umowy z Amerykaninem.


Bogaty dorobek


W dorobkach Taylora Sandera nie brakuje także medali na szczeblu reprezentacyjnym, które zdobywał już w rozgrywkach młodzieżowych. W 2008 roku wraz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych wywalczył Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów kadetów, a w 2010 roku zdobył ten sam krążek w drużynie juniorów. W 2012 roku na jego koncie pojawił się także Puchar Panamerykański. Jednym z ważniejszych sukcesów w karierze Amerykanina są dwa medale Ligi Światowej – złoto z 2014 roku i wywalczony rok później brąz. Ponadto razem z reprezentacją Stanów Zjednoczonych wywalczył Puchar Świata w 2015 roku. W 2018 roku sięgnął z kadrą po brązowy medal mistrzostw świata, a kilka tygodni wcześniej krążek takiego samego koloru wywalczył w rozgrywkach Ligi Narodów. W 2019 roku zaś w tym turnieju zdobył z kadrą srebrny medal.

Źródło: http://www.skra.pl / opracowanie własne